LigaRywaleSeniorzy

Nowe drużyny w B-klasie?

Powoli zbliżamy się do ujawnienia kart, z kim będziemy rywalizowali w przyszłym sezonie w rozgrywkach ostrołęckiej klasy B. Z tego, co udało nam się dotychczas ustalić, w lidze pojawią się ULKS Ołdaki, Nadnarwianka II, Korona II i Orz Goworowo. Poniżej przedstawiamy poszczególne zespoły.

Jednocześnie informujemy, że to wstępne informacje/zgłoszenia i ostatecznie może być tak, jak z rezerwami Korony Ostrołęka w sezonie 2016/17, które zostały najpierw zgłoszone, a później wycofane.

ULKS Ołdaki

Drużyna juniorów z Ołdak przygotowuje się do ligi rozgrywając mecze sparingowe, w których uzyskuje nie najgorsze wyniki, na ogół walcząc dzielnie z wyżej notowanymi rywalami. Z bardziej doświadczonych zawodników na boisku pojawiają się m.in. bramkarz Robert Florczykowski, obrońcy Stanisław Stworzyjan i Paweł Gawek. Wszyscy związani byli wcześniej z Ołdakami i Troszynem, a Stworzyjan w regionie nie grał jeszcze chyba tylko w seniorach Narwi (dawno temu w juniorach owszem).
Trener: Paweł Zyśk.

Wyniki sparingów ULKS Ołdaki:

 • 12.02.2017 MZKS Narew Ostrołęka /-/ – ULKS Ołdaki 3-2
  Bramki: Damian Szabłowski, Piotr Waniewski
 • 25.02.2017 FC Różan /B/ – ULKS Ołdaki 3-3
  Bramki: Krystian Żyłko dwie, Damian Banach
 • 12.03.2017 MZKS Narew Ostrołęka r. 2001 /jun/ – ULKS Ołdaki 0-4
  Bramki: Damian Szabłowski, Radosław Żerański, Jakub Janczewski, Krystian Żyłko
 • 22.03.2017 ULKS Ołdaki – KS CK Troszyn /LO/ 2-4
  Bramki: Krystian Żyłko dwie
 • 29.03.2017 ULKS Ołdaki – Rzekunianka Rzekuń /A/ 2-2
  Bramki: Krystian Żyłko, Łukasz Żebrowski (k)
 • 04.04.2017 Kurpik Kadzidło /A/ – ULKS Ołdaki 5-0 (3-0)
 • 13.04.2017 ULKS Ołdaki – Orzeł Sypniewo /A/ 3-2 (1-1)
  Bramki: Kamil Jarocki, Daniel Siemborski, Szymon Brzostek
 • 19.04.2017 ULKS Ołdaki – KS CK Troszyn /LO/ 3-6 (2-0)
  Bramki: Krystian Żyłko dwie, Daniel Siemborski

Nadnarwianka II Pułtusk

Pod takim szyldem ma zostać zgłoszona do ligi drużyna dotychczasowych juniorów młodszych Nadnarwianki z rocznika 2000, być może wzmacniana zawodnikami, którzy nie będą mieścić się w składzie pierwszej drużyny. Chłopaki zarówno jesienią, jak i wiosną sezonu 2016/17 występują w I lidze okręgowej COOZPN (w kategorii juniorów, juniorów młodszych i trampkarzy jesienią i wiosną rozgrywane są osobne sezony, z awansami i spadkami).

Liga juniorów jest jednak bardzo wąska, stąd nie dziwi chęć zapewnienia pułtuskiej młodzieży większej ilości grania.Przedstawiamy tabelę końcową jesienną i wiosenną. Warto zwrócić uwagę, że w lidze tej występuje też drużyna ULKS Ołdaki, tworząca w większości kadrę zespołu naszych przyszłych ligowych rywali, oraz juniorzy Orza Goworowo też planujący grę w B-klasie w poszerzonej o starszych kolegów kadrze.

Trener: Artur Salamon

JESIEŃ 2016

I ligA okręgowA jun. MŁ. B1 COOZPN – jesień ’16
1. MKS Przasnysz 4-2-0 24-7 14
2. Nadnarwianka Pułtusk 2-1-3 7-9 7
3. ULKS Ołdaki 1-3-2 7-7 6
4. WKS Mystkówiec 2-0-4 6-21 6

Awans do ligi mazowieckiej: MKS Przasnysz (nie przystąpili do rozgrywek wyższej ligi).
Spadek do II ligi okręgowej: WKS Mystkówiec.

WIOSNA 2017

I ligA okręgowA JUN. MŁ. B1 COOZPN – stan na 15.05.2017
1. MKS Przasnysz 4-0-0 17-5 12
2. Nadnarwianka Pułtusk 3-1-1 24-5 10
3. Kurpik Kadzidło 2-1-2 3-15 7
4. ULKS Ołdaki 1-2-2 3-5 5
5. Orz Goworowo 0-0-5 3-20 0

Do rozegrania pozostała jeszcze jednak prawie połowa meczów.


Korona II Ostrołęka

W sezonie 2016/17 w B klasie ostrołęckiej miały ponownie występować rezerwy Korony Ostrołęka. Miały, ale do rozgrywek nie przystąpiły. Tymczasem kolejny rocznik młodzieży Korony (2000) jest już w wieku juniorskim i z tego co udało się nam dowiedzieć, Korona podobnie jak Nadnarwianka zgłaszać go będzie do gry w B-klasie. Akces potwierdził nam nowy prezes klubu zza miedzy, Artur Laskowski.

Poprzedni start w tej lidze, który doszedł do skutku miał miejsce w sezonie 2015/16. Korona po rundzie jesiennej prowadziła w rozgrywkach, ale wiosną wygrała tylko trzy razy, w tym walkowerem z Pniewem. Na mecz do Różana nasi lokalni rywale nie pojechali, ze względu na brak kadry.

Przez cały sezon przewinęło się wówczas przez rezerwy Korony aż 47 piłkarzy, o ile można nimi jeszcze nazwać np. nie grającego od ponad dekady dyrektora miejskiej jednostki zwanej kiedyś MOSiR-em, a obecnie MZOS-czymśtam (Robert Juchniewicz zaliczył dwa występy).

Skoro mowa o rezerwach, to warto przyjrzeć się ich funkcjonowaniu. Ciekawym ograniczeniem dotyczącym rezerw jest klauzula zakazująca występu w meczu rezerw zawodnika, który w pierwszej drużynie rozegrał więcej (lub równo) niż 2/3 wszystkich dotychczasowych spotkań. Jeśli taki piłkarz zagra chociaż minutę, automatycznie mecz weryfikowany jest jako porażka walkowerem. Sytuacja taka miała zresztą miejsce niedawno w B klasie siedleckiej, w drużynie Hutnika II Huta Czechy (na boisku wygrana 8-3, walkower 0-3). Jeśli zawodnik przyszedł do zespołu na jedną rundę, to liczy mu się 2/3 występów w samej rundzie wiosennej.

Przykładowo gdyby obecnie Korona miała drużynę rezerw, to w najbliższej kolejce mogliby w niej wystąpić z pierwszego zespołu: rezerwowy bramkarz Karol Jaroszewski, Piotr Dawidzki, Paweł Dzbeński, Bartosz Gąska, Piotr Karczewski, Piotr Ludwiczak, Karol Macioch, Artur Muchin i Patryk Wysocki. Występ kogokolwiek innego powodowałby późniejszy walkower.

Trener: jeśli dotychczasowy trener juniorów, to Michał Robaszkiewicz

JESIEŃ
Korona na 5. pozycji w I lidze mazowieckiej rocznika 2002.
14 meczów, 5 zwycięstw – 9 porażek, bramki 24-36, 15 punktów.

W tabeli kolejno: Legionovia (37 punktów, awans), Wisła Płock (34, awans), Wicher Kobyłka (26), Mazur Gostynin (17), Korona Ostrołęka (15), MKS Ciechanów (13), Agrykola Warszawa (13), Unia Warszawa (5, spadek).

WIOSNA
Do rozgrywek nie przystąpił MKS Przasnysz, który wygrał I ligę okręgową COOZPN. Awansowała też Sparta Mochowo z płockiej LO. Po połowie spotkań Korona prowadzi w małej sześciozespołowej I lidze mazowieckiej. 6 meczów, 5 zwycięstw – 1 remis, bramki 20-6, 16 punktów.

W tabeli kolejno: Korona (16), Wicher Kobyłka (13), Drukarz Warszawa (12), Agrykola Warszawa (9), Mazur Gostynin (6), Sparta Mochowo (0).

Najlepszym strzelcem tej drużyny jest Kacper Szurnicki, który jesienią w 14 meczach trafiał do bramki rywali 8 razy, a wiosną w 6 spotkaniach zdobył 7 bramek.


Orz Goworowo

Sytuację Orza Goworowo w tabeli juniorów z rocznika 2000 przedstawiliśmy już wyżej. Jesienią w B klasie występowali także seniorzy Orza, którzy zajmowali w niej przedostatnie miejsce (równa ilość punktów co Kurpik II, ale gorszy stosunek bramek; niżej od nich w tabeli Różan bez punktu).

Zawodnicy z Goworowa w 10 meczach zaliczyli 2 zwycięstwa, remis i 7 porażek. Strzelili 9 bramek, tracąc ich 33 (24 bramki różnicy na niekorzyść); zdobyli 7 punktów. Najlepszym strzelcem zespołu był Rafał Mech, który „ustrzelił”… dwie bramki. We wszystkich 10 meczach zagrało tylko dwóch zawodników – pomocnik Szymon Gęsich i obrońca Łukasz Owczarski. Zagrało 28 zawodników.

Trener: Bartosz Dziełak ?


DOTYCHCZASOWE ZESPOŁY

 • Spośród drużyn naszej ligi zniknie przynajmniej jeden zespół, który zwycięży w rozgrywkach klasy B – na dzień dzisiejszy większe „o trzy punkty” szanse ma WKS Mystkówiec, ale wszystko rozstrzygnie się prawdopodobnie w ostatniej kolejce, kiedy wicelider Bartnik Myszyniec podejmie u siebie lidera z Mystkówca. Jesienią w Mystkówcu wygrali goście z Myszyńca (5-2). Nic nam nie wiadomo na temat barażu drugiego miejsca o awans.
 • Co jakiś czas pojawiają się plotki o możliwym wycofaniu FC Różan i Kurpika II Kadzidło. Na razie nie było żadnych oficjalnych komunikatów w tej sprawie, więc traktujemy je jako plotki.
 • Jeśli chodzi o spadkowiczów z A-klasy, to w okolicach strefy spadkowej „pałętają się” różne zespoły z części ciechanowskiej związku, które w razie spadku grać będą w tamtejszej grupie B-klasy, oraz od niedawna Świt Baranowo. Jak chłopaki w niebiesko-białych strojach nie wezmą się szybko w garść, to jesienią przyjdzie nam odwiedzić ich sympatyczny obiekt nie tylko w celu rozegrania sparingu…
 • Pozostałe zespoły z dotychczasowych rozgrywek B-klasy to: KS Pniewo, Iskra Zaręby Kościelne, GUKS Krasnosielc, GKS Andrzejewo, Wymakracz Długosiodło i GLKS Lelis.

 • do tego dochodzi oczywiście drużyna MZKS Narew 1962 Ostrołęka 🙂

Całkiem prawdopodobny skład B-klasy na jesieni może więc wyglądać tak:

 1. Bartnik Myszyniec / WKS Mystkówiec
 2. KS Pniewo
 3. Iskra Zaręby Kościelne
 4. GUKS Krasnosielc
 5. GKS Andrzejewo
 6. Wymakracz Długosiodło
 7. GLKS Lelis
 8. Kurpik II Kadzidło
 9. FC Różan
 10. Świt Baranowo (s)
 11. MZKS Narew 1962 Ostrołęka (n)
 12. Orz Goworowo (n)
 13. Nadnarwianka II Pułtusk (n)
 14. ULKS Ołdaki (n)
 15. Korona II Ostrołęka (n)

Gdyby tak było, szykuje się nam świetna, duża liga, największa w dotychczasowej historii B-klasy ostrołęckiej!

Jeden komentarz do “Nowe drużyny w B-klasie?

 • było by bardzo dobrze, więcej grania – ciekawsza liga . Oby potwierdziły się te informacje

Możliwość komentowania została wyłączona.