Młodzież NarwiRocznik 2001Zdjęcia

Juniorzy pokonali Żaka i wygrali ligę!

Niedzielne przedpołudnie było wyjątkowe dla juniorów Narwi. Już wczoraj wiadomo było co prawda, że zostaniemy mistrzami II ligi okręgowej juniorów młodszych, bo Victoria Nowe Miasto zremisowała z Opią Opinogóra, ale mecz ze Szreńskiem po prostu trzeba było wygrać.Szampany „Picolo” były przygotowane na każdą ewentualność, lecz jak tu nie chcieć wygrać, jeśli  na trybunach stadionu przy Witosa 1 pojawiło niemal 60 widzów. Liczba może nie porywa, jeśli patrzy się z perspektywy frekwencji na meczach seniorów Legii Warszawa, ale w przypadku drużyn młodzieżowych jest ewenementem. Co więcej nie trzeba było obowiązkowo ściągać na mecz najmłodszych roczników klubu i wyposażać ich w szaliki – jak to czynią niektóre kluby, udając że posiadają fanów – po prostu przyszli i dopingowali, za co drużyna chciałaby podziękować.

Mecz rozgrywany był w niezłym skwarze, co powodowało dosyć częste sięganie po wodę. Na prowadzenie wyszliśmy w 36. minucie, kiedy po zagraniu z lewej strony defensywa Żaka popełniła błąd, z którego skwapliwie wykorzystał Michał Nurczyk. Jego zagranie ciężko nazwać strzałem, było to takie „dziobnięcie”, zagranie sytuacyjne, które idealnie pasowało do sytuacji.

Drugi i ostatni gol padł w 49. minucie, a jego strzelcem był Mateusz Krejszeff. Tym razem zdecydowanie możemy mówić o strzale, bowiem mowa o huknięciu sprzed pola karnego. Ładnym, szybkim i niesygnalizowanym.

Do końca meczu nasi rywale grali ambitnie, walcząc o każdy metr boiska i należą im za to gratulacje. Wiele razy ratował ich bramkarz, o którym można też powiedzieć kilka dobrych słów. Na koniec warto powiedzieć, że sędzia główny prowadził zawody w bardzo dobry sposób. Pomimo młodego wieku i zapewne niewielkiego doświadczenia, należy się duży plus (dyskretny, nie nadużywający gwizdka, ale przerywający kiedy trzeba – oficjalnie pochwalamy taką postawę).

Więcej o juniorach Narwi tutaj.

04.06.2017, Ostrołęka
II liga okręgowa juniorów młodszych, r. 2001
Narew Ostrołęka – Żak Szreńsk 2-0 (1-0)
Bramki: Nurczyk 36, Krejszeff 49.

Narew Ostrołęka: Domalewski – Marchewka, Mróz, Kur, Burkacki, Kupis, Antośkiewicz, Gut, Żebrowski, Krejszeff, Nurczyk. Oraz: Dudek – Przybyła, Mikulski, Brzózy, Siok.
Trener: Łukasz Malanowski.

Żółte kartki: Mróz i zawodnik gości.
Widzów: 58

GALERIA

fot. Tomasz Mrozek