Podsumowanie sezonu juniorów r. 2001
Podobnie, jak w przypadku trampkarzy, pierwszy sezon istnienia drużyny z rocznika 2001 w nowej Narwi przyniósł on zwycięstwo w lidze i awans do I ligi trampkarzy. Przyjrzyjmy się zatem ekipie dowodzonej przez trenera Łukasza Malanowskiego.
Patrząc na same cyferki widać od razu, że nasza drużyna była zdecydowanie najlepsza w całej lidze – chłopaki zanotowali komplet ośmiu zwycięstw w ośmiu meczach, strzelając 37 bramek, a tracąc ich 9. Wicelidera w tabeli końcowej wyprzedziliśmy o 11 punktów.
Początkowo zespół miał prowadzić Tomasz Słowik, który rozpoczynał przygotowania w listopadzie 2016 roku. Wkrótce nastała jednak przerwa zimowa i po jej zakończeniu treningi prowadził już trener Malanowski.
– Chłopaki okazali się być materiałem z dużym potencjałem, za cel ustaliliśmy sobie więc zwycięstwo w lidze i awans. Drugim z celów, nad którym pracowaliśmy w międzyczasie, było zgranie drużyny i praca nad tym, abyśmy grali swoją piłkę. Cieszę się bardzo, że już trzy ostatnie spotkania wyglądały tak, jak chciałem je widzieć – graliśmy swoją piłkę, z rozgrywaniem od obrońców, tracąc w nich zresztą tylko jedną bramkę – mówi trener.
– Cała drużyna przyczyniła się do tego, że wygraliśmy ligę. Każdy zrobił swoje, dołożył swoją cegiełkę, gratuluję. Jestem przekonany, że w wyższej lidze nie będzie zbyt łatwo z nami wygrać – podsumował trener Malanowski.
W składzie pojawiło się 22 zawodników, z czego dziewięciu zagrało we wszystkich meczach (Domalewski, Dudek – Marchewka, Kupis, Antośkiewicz, Przybyła, Krejszeff, Nurczyk, Siok), a trzem zabrakło jednego występu do kompletu (Kur, Gut, Mróz). Strzelało sześciu zawodników, a pięciu z nich zrobiło to więcej niż raz. Królem strzelców ligi został Michał Nurczyk, który w 8 meczach wbił rywalom 17 bramek, a apetyt miał na jeszcze więcej. Nurek w każdym swoim występie notował przynajmniej jedno trafienie. Osiem razy piłka lądowała w siatce po strzałach jego kolegi z linii ataku, Mateusza Krejszeffa. Po cztery gole zanotowali Patryk Gut i Juliusz Żebrowski.
Jednym z najciekawszych wydarzeń w drużynie był debiut Szymona Domalewskiego w seniorach. Młody bramkarz wystąpił w meczu z Różanem (relacja tutaj), wyjmując dwa rzuty karne! Później w seniorach zagrał także kwadrans drugi bramkarz, Mateusz Dudek, wpuszczając tylko jednego gola – z karnego.
TABELA
Lp. | Drużyna | Mecze | Wyniki | Bramki | Punkty |
1 | MZKS Narew Ostrołęka | 8 | 8-0-0 | 37-9 | 24 |
2 | Victoria Nowe Miasto | 8 | 4-1-3 | 21-16 | 13 |
3 | Opia Opinogóra | 7 | 3-1-3 | 16-22 | 10 |
4 | Konopianka Konopki | 8 | 2-0-6 | 6-25 | 6 |
5 | Żak Szreńsk | 7 | 1-0-6 | 8-16 | 3 |
Uwaga! Pomimo zakończenia sezonu, związek nie podał jeszcze oficjalnej tabeli końcowej. Brakuje wyniku meczu 3. kolejki Opia – Konopianka. W zależności od rozstrzygnięcia tego pojedynku zmienić się mogą miejsca w tabeli. Konkretnie Opia może wyminąć Victorię. Żak nie minie Konopianki ze względu na gorszy bilans meczów bezpośrednich.
ZAGRALI
Bramkarze: Mateusz Dudek (8 meczów / 0 bramek), Szymon Domalewski (8/0).
Obrońcy: Konrad Marchewka (8/0), Jakub Kupis (8/0), Mikołaj Kur (7/0), Paweł Kardaś (2/1), Krystian Burkacki (5/0), Eryk Borkowski (4/0), Wiktor Brzuzy (1/0).
Pomocnicy: Bartosz Antośkiewicz (8/3), Kamil Sadłowski (4/0), Patryk Gut (7/4), Bartosz Przybyła (8/0), Hubert Milewski (2/0), Damian Mróz (7/0), Klaudiusz Siok (8/0), Szymon Abramczyk (3/0), Mateusz Budny (3/0), Mateusz Mikulski (4/0).
Napastnicy: Mateusz Krejszeff (8/8), Michał Nurczyk (8/17 !), Juliusz Żebrowski (5/4).
WYNIKI
Data | Godzina | Przeciwnik | Miejsce | Wynik | Strzelcy |
01.04. | 13:00 | Opia Opinogóra | Opinogóra | 7-2 | Nurczyk 3, Krejszeff 2, Gut 2 |
23.04. | 14:00 | Konopianka Konopki | Ostrołęka | 5-0 | Nurczyk 4, Krejszeff |
06.05. | 15:00 | Victoria Nowe Miasto | Ostrołęka | 6-2 | Nurczyk 3, Gut, Antośkiewicz, Kardaś |
11.05 | 17:00 | Żak Szreńsk | Szreńsk | 3-1 | Nurczyk 2, Krejszeff |
15.05. | 16:00 | Opia Opinogóra | Ostrołęka | 6-3 | Nurczyk 2, Żebrowski 2, Krejszeff, Antośkiewicz |
28.05. | 16:00 | Konopianka Konopki | Ciechanów | 5-0 | Antośkiewicz, Gut, Nurczyk, Żebrowski, Krejszeff |
04.06. | 11:00 | Żak Szreńsk | Ostrołęka | 2-0 | Nurczyk, Krejszeff |
10.06. | 11:00 | Victoria Nowe Miasto | Nowe Miasto | 3-1 | Krejszeff, Nurczyk, Żebrowski |
P.S. Kliknięcie w wynik przenosi do relacji z meczu.
ZDJĘCIA
Opracowanie: Tomasz Mrozek
P.S. Więcej o kadrze tutaj, a wiadomości związane z rocznikiem 2001 – tutaj.