Wiadomośći OkołonarwiańskieZ życia klubu

Rozbudowa i remont stadionu

Poniżej zamieszczam fragment artykułu z portalu eOstrołęka.pl – konkretnie wypowiedź szefa MOSiR-u Roberta Juchniewicza. Pogrubione są informacje istotne dla kibiców piłki nożnej.

Projekt rozbudowy stadionu (fot. eostroleka.pl)

– Przebudowa przewiduje powstanie bieżni o nawierzchni tartanowej – 8 torów na prostej i 6 torów wokół boiska, a także rzutni kulą, dyskiem, oszczepem i młotem. W ramach modernizacji obiektu przewidziane są także skocznie w dal, wzwyż i o tyczce – wyjaśniał Robert Juchniewicz, dyrektor MOSiR. – Zostaną wybudowane również trybuny na 4 tys. miejsc, a cały obiekt zostanie oświetlony. Istniejąca budka spikera zostanie wyremontowana. Powstanie również budynek szkoleniowy i administracyjny wraz z zapleczem odnowy biologicznej.

(fot. eostroleka.pl)

Teraz pora na krótki komentarz. Oglądając projekty możemy zauważyć jedną istotną z perspektywy Kibiców rzecz. Mianowicie tam, gdzie teraz jest trybuna „kamienna”, znajduje się budynek o bliżej niesprecyzowanym prostokątopodobnym kształcie. Niestety nie jest nigdzie napisane, czy jest to jakaś nowa forma trybuny, czy też (bardziej prawdopodobne) ów „budynek szkoleniowo-administracyjny wraz z zapleczem odnowy biologicznej”. Plusem tego budynku jest przeszklona ściana od strony boiska. Jeśli będzie można tam swobodnie chodzić, to ludzie narzekający, że w czasie deszczu na meczu nie da się wysiedzieć, stracą argumenty 😉

Inną ważną dla piłkarzy informacją jest – niewidoczna na tych projektach – obietnica przygotowania drugiego boiska wielkości tego ze sztuczną murawą – tym razem z prawdziwą trawą. Będzie ono się znajdować tuż obok wspomnianego syntetyka, czyli za tajemniczym budynkiem.

Jeden komentarz do “Rozbudowa i remont stadionu

  • Lepiej mieć wyremontowany stadion niż ruinę, ale jakie zawody da się zrobić na 6-torowej bieżni? Międzyszkolne pewnie tylko. A pod tym pawilonem będą jakieś trybunki?

Możliwość komentowania została wyłączona.