LigaSeniorzy

Porażka w meczu na wodzie

Seniorzy Narwi doznali pierwszej porażki od czasu derbów, w wyjazdowym „meczu na wodzie” przegrywając 2-3 z KS Pniewo. Bramki dla nas zdobyli Michał Markowski i Jakub Chaberek.

Gospodarze postawili nam ciężkie warunki, na słabym boisku walcząc o każdą piłkę tak, że trzeszczały kości. W 16. minucie za takie właśnie „trzaśnięcie” Bartka Pędzicha powinien być rzut karny dla Narwi, lecz sędzia Beczak widział to inaczej. Karnego przyznał za to w bardziej spornej (według gospodarzy) sytuacji, kiedy faulowany był Maciej Młynarski. Pewnym egzekutorem był Michał Markowski. Gospodarze kilka razy byli blisko wyrównania, lecz kapitalnie na bramce Narwi spisywał się Igor Kaliszewski.

Sytuacja zmieniła się diametralnie w drugiej połowie. W 56. minucie po błędzie Młynarskiego jeden z zawodników Pniewa z bliska pokonał Kaliszewskiego. Co więcej już sześć minut później to gospodarze prowadzili 2-1 i na tym się nie zatrzymali, niedługo potem wychodząc na 3-1. Narwianie zbliżyli się do rywali na kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry, kiedy w zamieszaniu podbramkowym Jakub Chaberek dobił strzał jednego z naszych zawodników. Chwilę potem kapitan Pniewa otrzymał czerwoną kartkę. Narew zaatakowała, trafiając w poprzeczkę, a w kolejnych akcjach dwukrotnie w słupki. Na koniec jeszcze Kaliszewski otrzymał czerwoną kartkę i zmienił go na bramce… Emil Chorążewicz.

Szkoda, że nie udało się wykorzystać potknięcia Korony, która zremisowała w Krasnosielcu 2-2. Teraz czeka nas tydzień by otrząsnąć się po tej porażce, po (głównie negatywnych) emocjach, jakie ten mecz wzbudził i przygotować się na kolejne spotkanie. W sobotę o 14:00 gramy u siebie z FC Różan.

Pniewo, 08.10.2017
B Klasa seniorów, grupa II
KS Pniewo – Narew Ostrołęka 3-3 (0-1)
Bramki: Groszkowski 56, Pikora 62, A. Mierzejewski 67 (s) – Markowski 33 (k), Chaberek 85.

Narew Ostrołęka: Kaliszewski – Wysocki, Młynarski, A. Mierzejewski, Grodzki (70. Choroszewski) – Lutrzykowski, Gontarz, Markowski – Chorążewicz, Pędzich (73. Chaberek), Kobrzyński (79. Piersa).

Widzów: 40 (z tego 25 z Ostrołęki)
Sędziowie: Adrian Beczak (Mostowo) – P. Kaczyński, W. Gwiazda.
Obserwator: P. Gwiazda.

Żółte kartki: Cienkowski* (dwie), Światkowski, Kozłowski, Jakubowski – Lutrzykowski, Grodzki, Kaliszewski (dwie).

Czerwone kartki: Groszkowski (77, bezposrednia), Cienkowski* (86, za drugą żółtą) – Kaliszewski (90, za drugą żółtą).

*uwaga: Marcin Cienkowski wystąpił w meczu na karcie Adama Lisieckiego, stąd według protokołu meczowego to „Lisiecki” dostał kartki. Narew dysponuje zdjęciami obydwu zawodników, nagraniem z meczu oraz relacjami znających Cienkowskiego osób. Po konsultacji z prawnikiem Narew złożyła zgodny z regulaminem protest odnośnie gry nieuprawnionego zawodnika.

Jeden komentarz do “Porażka w meczu na wodzie

Możliwość komentowania została wyłączona.