Różan rozgromiony

Wysokim zwycięstwem 6-1 zakończył się mecz ósmej kolejki ligowej, w której Narew podejmowała FC Różan. Narwianie mogli wygrać jeszcze wyżej, ale zabrakło skuteczności w drugiej połowie.

Niebiesko-Czerwoni wyszli na prowadzenie już w 5. minucie, kiedy po wrzutce Emila Chorążewicza drogę do siatki wskazał piłce Bartek Pędzich. Ten sam zawodnik mógł podwyższyć wynik cztery minuty później, ale po koronkowej akcji nie udało się strzelić z bliska bramki. Szybko jednak zrobiło się 2-0, kiedy w 15. minucie Michał Markowski obsłużył podaniem Daniela Dworeckiego. Sześć minut później to Markowski ładną podcinką powiększył prowadzenie, po podaniu Pędzicha.

Goście pierwszą akcję mieli tak naprawdę gdy minęło pół godziny meczu. Jeden z ich zawodników został wtedy sfaulowany tuż przed polem karnym (ok. 16 metrów od bramki). Rzut wolny wykonany został perfekcyjnie – strzał nie do obrony wylądował w naszej siatce. Ten „incydent” nie zmienił jednakże obrazu gry. W 39. minucie było 4-1, kiedy bramkarz Różana wypuścił piłkę z rąk, a z prezentu skorzystał Bartek Pędzich. Minutę później Markowski pięknym podaniem uruchomił Emila Chorążewicza i mieliśmy 5-1. Jeszcze przed przerwą goście musieli zmienić bramkarza, który doznał urazu.

6-1 zrobiło się w 58. minucie, kiedy Bartosz Pędzich został sfaulowany w polu karnym. Kolejny raz w tym sezonie pewnym egzekutorem był Michał Markowski. Wydawało się, że będzie to początek kolejnej serii bramek, ale koncert nieskuteczności zagrali niemal wszyscy nasi zawodnicy ofensywni. Mieliśmy przynajmniej cztery sytuacje stuprocentowe, ale w żadnej z nich nie udało się pokonać bramkarza gości. Do tego było sporo spalonych. Pomimo tej nieskuteczności, wynik ani przez moment nie był zagrożony. Podsumowując, można powiedzieć, że wszyscy nasi zawodnicy zagrali przynajmniej poprawnie.

Warto odnotować debiut w seniorach Mateusza Dudka, bramkarza z drużyny juniorów, oraz powrót po kontuzji Tomasza Jóźwiaka, który w wiosennych meczach sparingowych był nawet kapitanem Narwi.

Ostrołęka (Witosa), 14.10.2017
Klasa B seniorów
Narew Ostrołęka – FC Różan 6-1 (5-1)
Bramki: Pędzich 5, 39, Dworecki 15, Markowski 21, 58 (k), Chorążewicz 40 – J. Napiórkowski 30 (w).

Narew Ostrołęka: Kaliszewski (75. Dudek) – Wysocki, Młynarski (65. Przyborowski), A. Mierzejewski, Dziczek – Dworecki (65. Piersa), Markowski (75. Jóźwiak), Bednarczyk (65. Chaberek), Gontarz, Chorążewicz (75. Choroszewski) – Pędzich (65. Kobrzyński).
Trener: Rafał Kosek.

Żółte kartki: Bednarczyk, Chorążewicz.
Sędziowie: Szymon Kaczmarczyk (główny) – Kamil Rupacz, Arkadiusz Wargulewski (asystenci)

P.S. Na zdjęciu powyżej (fot. Przemysław Kowalski) piłkarze i trener Narwi w nowych dresach reprezentacyjnych, ufundowanych przez sponsora głównego Narwi, firmę Controltec. Dziękujemy!

Zdjęcia powyżej: Przemysław Kowalski

Zdjęcia powyżej: Michał Kowalczyk

 

One thought on “Różan rozgromiony

  • 15/10/2017 o 13:54
    Permalink

    Druga połowa była kiepska. Ponieważ Narew miała niezłe sytuacje. Ale zmarnowali. Muszą popracować sam na sam z bramkarzem.

Możliwość komentowania została wyłączona.