LigaRywaleSeniorzy

Ten mecz musimy wygrać

Dawno słowa kibicowskiej piosenki „Ten mecz musimy wygrać” nie były tak aktualne, jak w przypadku sobotniego pojedynku w Zarębach Kościelnych. Niebiesko-Czerwoni jadą do niepokonanych na własnym sezonie wiceliderów ligi.

W przypadku zwycięstwa naszej drużyny, to Narew zajmie drugie miejsce w tabeli, za lokalnym rywalem, mając jednak duże szanse na końcowe zwycięstwo w lidze. Podobnie myślą zapewne w Zarębach – jedno jest pewne, ten kto przegra będzie musiał mocno się postarać, aby odrobić stratę i poważnie myśleć o awansie.

Wiosną w Zarębach graliśmy mecz sparingowy, wygrany przez nasz zdziesiątkowany zespół 4-3. Narwianie pojechali tam zaledwie w czternastu, a do kadry ligowej na sezon 2017/18 załapało się z tamtego meczu tylko siedmiu zawodników (spośród nich jest dwóch strzelców bramek wiosną, Tomasz Jóźwiak i Marcin Kobrzyński [strzelił wtedy dwie bramki]). Zmiany nastąpiły także w składzie Iskry i także są to wzmocnienia.

Delegacja Narwi, z trenerem Rafałem Koskiem w składzie, była na meczu WKS Mystkówiec – Iskra Zaręby Kościelne, przyglądać się najbliższym rywalom. Nie był to najlepszy z występów Iskry, co widać nawet po wyniku, bo był to jedyny przegrany mecz do tej pory. Pomimo tego od razu rzuca się w oczy Kamil Małkiński (nr 69), mózg zespołu, a zarazem obecnie drugi strzelec ligi.

Iskra zanotowała dotąd następujące wyniki:

  • zwycięstwo 3-1 z Krasnosielcem (wyjazd; bramki A. Niemira dwie, K. Kantorowski)
  • zwycięstwo 4-3 z Orzem (dom; Wyszogrodzki, Małkiński dwie, T. Niemira)
  • zwycięstwo 2-0 z Wymakraczem (wyjazd; Małkiński dwie)
  • zwycięstwo 5-0 z Pniewem (dom; A. Niemira dwie, Grabiński trzy, Tyl)
  • zwycięstwo 11-1 z Różanem (wyjazd; Małkiński cztery, A. Niemira trzy, Tyl dwie, Ki. Kuropatwa, Grabiński)
  • remis 2-2 z Andrzejewem (wyjazd; Tyl dwie)
  • zwycięstwo 8-0 z Lelisem (dom; A. Niemira trzy, Małkiński cztery, Grabiński)
  • porażka 2-3 z Mystkówcem (wyjazd; T. Niemira, Grabiński).

 

Czy passa samych domowych zwycięstw Iskry zostanie podtrzymana w pojedynku z Narwią? Wierzymy, że nie, ale to okaże się po zakończeniu sobotniego meczu.

21.10.2017, godz. 15:00
Zaręby Kościelne
Iskra Zaręby Kościelne – Narew Ostrołęka

 

fot. Przemysław Kowalski

3 komentarze do “Ten mecz musimy wygrać

    • Najpierw na Ostrów Mazowiecką, a potem jest kilka możliwości, np. Ugniewo – Chmielewo – Nienałty – Zaręby. To miejscowość gminna, więc powinno być w miarę dobrze oznakowane. Boisko jest przy szkole, a szkoła przy głównej drodze 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.