Nietypowa kolejka ligowa

Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem 10. kolejki ligowej w rozgrywkach seniorskich klasy B. Co słychać w lidze? Zaczyna dziać się wiele, nie zawsze jednak w duchu sportowym.

 

WYNIKI

Narew Ostrołęka – GLKS Lelis 5-1 (3-1)
Bramki: Marcin Kobrzyński trzy, Kamil Gontarz, Miłosz Mierzejewski – Adrian Chilicki

Narew spokojnie wypunktowała GLKS Lelis, zyskując kolejne trzy punkty. Przełamał się wreszcie Marcin Kobrzyński, który jak już zaczął strzelać, to ustrzelił hattricka. Kolejne dwie asysty zanotował Michał Markowski, ale w klasyfikacji asystentów Narwi wyprzedza go o jedną asystę również punktujący w tym meczu Bartosz Pędzich. Ozdobą meczu był gol Adriana Chilickiego dla Lelisa, strzelony z dużej odległości.

Obecnie podopieczni trenera Rafała Koska zajmują drugie miejsce w tabeli, tracąc trzy punkty do lidera. Mało brakowało, by strata ta została nawet całkowicie zniwelowana, ale o tym za chwilę…


ULKS Ołdaki – FC Różan 13-1 (3-1)
Bramki: Szymon Brzostek pięć, Radosław Żerański pięć, Konrad Woroniecki, Daniel Siemborski, Jakub Janczewski – Igor Ziółkowski

Oładki rozjechały walcem drużynę z Różana, kolejny raz udowadniając że Różan obecnie niestety poziomem odbiega znacznie od rywali. Pięć goli zdobył najlepszy strzelec ULKS-u, Szymon Brzostek. Drugie tyle dołożył Radosław Żerański, jeden z najmłodszych zawodników ligi.


Orz Goworowo – Wymakracz Długosiodło 1-3 (0-2)
Bramki: Cezary Gęsich – Bartłomiej Kolankiewicz, Adam Duda, Emil Rogalski

Takiego rezultatu można było się spodziewać. Żadnych fajerwerków i atrakcji, z tego co nam wiadomo, nie przewidziano.


GUKS Krasnosielc – KS Pniewo

Przedstawiciele naszej redakcji wybrali się do Krasnosielca na ten mecz, bo zapowiadało się bardzo dużo emocji. Ze sobą grać miały dwie bardzo waleczne ekipy – miały, ale do meczu nie doszło ze względu na fatalny stan boiska. Otoczenie płyty głównej wyglądało tak, jak na zdjęciu na górze, a same boisko przedstawia poniższe zdjęcie:


GKS Andrzejewo – WKS Mystkówiec WO 0-4 //2-4//
Bramki: Adam Sierota, Andrzej Piwoński – Adam Melion dwie, Jarosław Salwin dwie

Mecz został przerwany w 67. minucie z powodu zejścia z boiska zawodników gospodarzy, przy stanie 2-4. Zgodnie z regulaminem powinien zostać zweryfikowany jako walkower, z pozostawieniem bramek strzelonych przez WKS Mystkówiec (ponieważ jest ich więcej, niż regulaminowe 3), oraz pozbawieniem bramek gospodarzy.

Jaki był powód tak radykalnej decyzji drużyny z Andrzejewa? Sędzia Wojciechowski podyktował rzut karny, a po chwili kolejny dla Mystkówca. O ile pierwszy nie budził większych wątpliwości, tak o słuszności drugiego karnego można by długo dyskutować…

Efektem protestu będzie walkower i zapewne bolesna kara finansowa. Proponujemy drużynie z Andrzejewa wysłanie pisma do COOZPN, z prośbą o niewyznaczanie niedzielnego arbitra na mecze GKS-u. Z tego co zasłyszeliśmy od kibiców innych drużyn, było już kilka takich przypadków.

Zresztą, kilka lat temu zarząd ówczesnej Narwi również wystąpił do związku, o niewyznaczanie na nasze mecze sędziego Artura Ciecierskiego. Co ciekawe ten był wtedy… przewodniczącym Wydziału Sędziowskiego MZPN.


Korona II Ostrołęka – Iskra Zaręby Kościelne 2-1 (0-1)
Bramki: Paweł Skarzyński, Piotr Karczewski – Paweł Skarzyński (samobójcza)

Od tego boju na szczycie zależało, ile punktów różnicy będzie pomiędzy dwoma pierwszymi zespołami w tabeli, obydwoma z Ostrołęki. Po pierwszej połowie wynik był dla nas korzystny, bo Iskra wygrywała 1-0, po samobójczym trafieniu Pawła Skarzyńskiego. Potem niestety Skarzyński wyrównał, a tuż przed końcem Korona przechyliła szalę na swoją stronę.

Iskra pokazała się z dobrej strony, mądrze się ustawiając i przez większą część meczu neutralizować wzmocnioną czwartoligowcami Koronę. Gości wspierała około 30-osobowa grupa kibiców Bandy Świrów.

 

KLASYFIKACJA STRZELCÓW

 • 14 bramek – Artur Muchin (Korona II)
 • 13 bramek – Szymon Brzostek (Ołdaki)
 • 13 bramek – Adam Duda (Wymakracz)
 • 12 bramek – Kamil Małkiński (Iskra)
 • 10 bramek – Adam Duda (Iskra)
 • 10 bramek – Łukasz Pragacz (Krasnosielc)
 • 8 bramek – Maciej Kurowicki (Korona II)
 • 8 bramek – Michał Markowski (Narew)
 • 8 bramek – Michał Nosek (Korona II)
 • 8 bramek – Bartosz Pędzich (Narew)

 

AKTUALNA TABELA

Aktualna tabela dostępna jest tutaj.

4 komentarze do “Nietypowa kolejka ligowa

 • 02/11/2017 o 21:51
  Permalink

  Proponuję jednak poprawić wasz wpis o najmłodszym zawodniku ligi, gdyż wasz bramkarz jest z rocz. 2001, a Radosław Żerański z ULKSu Ołdaki jest z rocz. 2002, czyli jest najmłodszym zawodnikiem a zarazem strzelcem tych rozgrywek. Pozdrawiam.

  • 03/11/2017 o 13:55
   Permalink

   Poprawiłem 🙂 Myślałem, że jest błąd. W takim razie czemu on jest zgłoszony – pytam z czystej ciekawości? Chyba granica w tym sezonie to 2001 rok?

 • 03/11/2017 o 14:09
  Permalink

  W rozgrywkach seniorskich od tego sezonu mogą grać 15-latkowie, pod warunkiem, ze spełniają wymogi (badania u lekarza specjalisty, pisemna zgoda prawnych opiekunów, oraz zgoda związku).

 • 03/11/2017 o 16:56
  Permalink

  zapraszamy za tydzień- miejmy nadzieje ze aura dopisze! 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.