HistoriaZdjęcia

Pięć lat temu w Ostrołęce

Zbliżający się powoli do końca rok 2017 niesie ze sobą 55 rocznicę powstania ostrołęckiego MZKS-u, który później przybrał nazwę Narew. Dokładnie pięć lat temu, 11 listopada 2012 roku obchodzono 50-lecie Narwi.

Postanowiliśmy przypomnieć te chwile, publikując zdjęcia wykonane przy tamtej okazji. Obchody rozpoczęły się podczas uroczystej sesji Rady Miasta w OCK, gdzie oprócz akcentów patriotycznych, pojawiły się narwiańskie. Kilku byłych zawodników, trenerów lub działaczy Narwi otrzymało odznaki „Zasłużony dla Miasta Ostrołęki” (wśród nich działający dotąd w klubie trener Jerzy Tonewo). Później wręczane były odznaki Mazowieckiego ZPN oraz Ciechanowsko-Ostrołęckiego OZPN.

Całość zwieńczył mecz reprezentacji pięćdziesięciolecia Narwi z drużyną samorządu ostrołęckiego, wzmocnioną ówczesnymi Narwianami i przedstawicielami ostrołęckich firm. Zabrakło tylko… kibiców, bo większość z nich wybrała się do Warszawy na Marsz Niepodległości. /P.S. Część kibiców chciała wybrać się na obchody, ale nie została na nie zaproszona – informacja od jednego z „decyzyjnych” wówczas kibiców/

Pisana wtedy relacja z meczu znajduje się tutaj, a relacja z obchodów w OCK tutaj. Wiele się zmieniło przez te pięć lat – Narew upadła i powstała, gromadząc więcej ludzi na zwykłych meczach ligowych, niż wówczas na jubileusz półwiecza działalności. Herb, którym wówczas ozdobiono tort, nieuznawany przez tamtą Narew za oficjalny, wrócił teraz na swoje miejsce.

ARCHIWALNA GALERIA

fot. Tomasz Mrozek

Jeden komentarz do “Pięć lat temu w Ostrołęce

  • Tomeczku ,,, dziękuję za fajną sentymentalną podróż ,,, wiele wspomnień !

Możliwość komentowania została wyłączona.