Pływanie

Srebrna Angelika!

Drugi dzień Zimowych Mistrzostw Polski przyniósł drugi medal dla zawodniczki Sekcji Pływania Narwi Ostrołęka. Angelika Wikieł w swojej koronnej konkurencji zdobyła srebrny medal wśród młodzieżowców.

W kategorii OPEN, będącej mistrzostwami seniorów, Angelika zajęła wysoką piątą pozycję. Wcześniej eliminacjach nasza multimedalistka zajęła trzecią pozycję. W finałowym starcie poprawiła jeszcze swój czas, ale bardzo mocno zaatakowały przeciwniczki, ze zwycięską Dominiką Sztanderą czele. Poniżej przedstawiamy tabelę końcową młodzieżowców.

Bardzo duży progres zrobiła Żaklina Wikieł, która poprawiła dotychczasowy wynik z jesieni o kilka dobrych sekund. Nie wystarczyło to jednak na wejście do finałów A i B, do których z 57 startujących pływaczek awansowała tylko dwudziestka. Siedemnastoletnia Narwianka zajęła 37. pozycję.

Kolejne starty sióstr Wikieł już jutro – o 9:40 rozpoczną się eliminacje na 100 metrów stylem klasycznym. Jeśli uda się awansować, to wieczorem na około 18:07 planowane są półfinały. Finał dopiero w piątek, od 17:52. Transmisje na żywo są dostępne pod linkami tutaj.

Jeden komentarz do “Srebrna Angelika!

Możliwość komentowania została wyłączona.