Historia

Markowski i Szczęsny

Jeden gra w ostrołęckiej B-klasie w odbudowującej się Narwi Ostrołęka, drugi broni barw włoskiego Juventusu i reprezentacji Polski. Co łączy Michała Markowskiego z Wojciechem Szczęsnym? 

Zdjęcie powyżej jest pewną podpowiedzią, bo już wówczas bramkarz naszej reprezentacji miał dosyć charakterystyczne rysy twarzy. Widzimy więc Wojciecha Szczęsnego w stroju bramkarskim, niedaleko niego, szósty od lewej stoi Michał Markowski. Z kolei piąty od lewej jest Maciej Jankowski, mający za sobą ponad 200 występów w polskiej Ekstraklasie. Pierwszy od lewej na dole kuca drugi ostrołęczanin, Przemysław Szabłowski, z którym od najmłodszych lat kumpluje się Michał.

Michał i Przemek reprezentowali wtedy barwy Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, będąc powołanymi do młodzieżowej reprezentacji województwa mazowieckiego do lat 12. Zgrupowanie miało miejsce w grudniu 2001 roku w Makowie Podhalańskim. Klubowo chłopaki reprezentowali wtedy młodą Koronę, trenowani byli przez Jacka Ćwieka (prowadził później grupy także w Narwi).

Przemysław Szabłowski swoją przygodę z piłką zakończył na piłce młodzieżowej, Michał Markowski zrobił sobie kilkuletnią przerwę po zakończeniu wieku juniora a później reprezentował kluby z regionu: Świt Baranowo, Rzekuniankę Rzekuń, LZS Łęg Przedmiejski, Orła Sypniewo i GLKS Lelis. Obecnie gra w Narwi, dla której jesienią w 11 meczach zdobył 8 bramek i zaliczył 7 asyst. Po kadrze Mazowsza pozostało miłe wspomnienie na przyszłe lata 🙂

 

2 komentarze do “Markowski i Szczęsny

  • Kiedyś w Ciechanowie moi dwaj Przyjaciele wytarmosili Szczęnego pod prysznicem… po prostu nie grzeczny był … Ale bramkarz to nie jest małe grzeczne i pokorne dziecię !

Możliwość komentowania została wyłączona.