SeniorzyTransfery

Jakub Grzyb zawodnikiem Narwi

Przedwczoraj, jeszcze przed zamknięciem okienka transferowego dopięte zostało wypożyczenie Jakuba Grzyba z UKS Narew Ostrołęka do naszej Narwi. Zawodnik ten ostatnio występował w IV lidze w barwach Tęczy Łyse, gdzie uzbierał 8 występów ligowych. Grał też (i strzelał) w Pucharze Polski.

Po wycofaniu Tęczy z rozgrywek IV ligi Grzyb znalazł się w Rzekuniance Rzekuń, jednak z powodu ciężkiej kontuzji nie zagrał tam nawet w jednym meczu ligowym. Pomimo tych zmian, cały czas formalnie pozostaje on zawodnikiem UKS Narew Ostrołęka, którego to klubu jest wychowankiem. Do Tęczy, Rzekunia i teraz do Narwi jest tylko wypożyczany.

Zawodnik ten występuje na środku pomocy, jako młodzieżowiec miał okazję reprezentować nasze miasto na wysokich szczeblach rozgrywkowych, w Mazowieckiej Lidze Trampkarzy (odpowiednik obecnej Ekstraligi Mazowieckiej) oraz I lidze wojewódzkiej. Na treningach naszej Narwi pojawił się na początku roku, ze sporymi zaległościami fizycznymi, które stopniowo niwelował. Pod koniec okresu przygotowawczego dwukrotnie pojawił się na boisku, w sparingach z KS CK Troszyn i WKS-em Rząśnik.

– Kuba to młody i utalentowany zawodnik (w czerwcu skończy 19 lat), ale wraca po kontuzji, więc potrzebuje czasu, by wrócić do pełnej dyspozycji. Sztab szkoleniowy uznał, że warto jest ten czas mu poświęcić i postanowiliśmy wypożyczyć go do końca sezonu – powiedział rzecznik prasowy Narwi, Tomasz Mrozek.

Prywatnie Kuba jest synem Mirosława Grzyba, byłego piłkarza i trenera grup młodzieżowych Narwi, współzałożyciela klubów PUMKS 2000 Ostrołęka i UKS Narew Ostrołęka.

Młody pomocnik na pewno nie zagra w niedzielnym meczu, ponieważ wniosek o jego uprawnienie do ligi jeszcze nie został potwierdzony przez Ciechanowsko-Ostrołęcki Okręgowy Związek Piłki Nożnej.

Kuba, witamy w drużynie!

fot. archiwum 

Jeden komentarz do “Jakub Grzyb zawodnikiem Narwi

  • mlodych pilkarzy promuje sypniewo jak dobry zeby trafil do odpowiedniego klubu 14 od nas poszlo grac w ostatnich sezonach najstarsi98

Możliwość komentowania została wyłączona.