Z życia klubu

Trener Kosek zawieszony przez COOZPN

Do naszego klubu dotarło pismo z Wydziału Dyscypliny Ciechanowsko-Ostrołęckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, dotyczące zawieszenia trenera Rafała Koska. Dyskwalifikacja ma przebiegać od 9 kwietnia do 31 grudnia 2018 roku, co jest wręcz drakońską karą jak na przewinienie trenera, które polegało na ubliżeniu sędziemu (sędzia niestety w protokole przekręcił wypowiedzi trenera).

– Po meczu z Koroną poniosły mnie emocje związane z meczem i niepotrzebnie odezwałem się do sędziego głównego. Jeśli uraziłem go moimi słowami, to bardzo przepraszam, ale nie miałem zamiaru ani go obrazić, ani zastraszać. Moje słowa zostały odebrane w inny sposób, za co będę musiał ponieść konsekwencje. Popełniłem błąd. Od decyzji Związku będę się jednak odwoływał, ponieważ uważam, że kara jest zbyt surowa – powiedział trener Rafał Kosek.

Dyskwalifikacja oznacza, że tymczasowo obowiązki pierwszego trenera podczas meczów będzie pełnił jego asystent, trener Łukasz Malanowski. Obaj szkoleniowcy posiadają uprawnienia wystarczające do prowadzenia zespołu w naszej lidze. Na stronie pozostaniemy przy tytułowaniu Rafała Koska mianem trenera, ze względu na to, że w dalszym ciągu to on będzie prowadził treningi zespołu seniorów.

Do sprawy wrócimy po rozstrzygnięciu ewentualnego odwołania od kary.

2 komentarze do “Trener Kosek zawieszony przez COOZPN

  • I co dalej bronicie Tokarzewskiego? Brak slow dla tego smiesznego sedziego…

    • To ja broniłem i po przeczytaniu załącznika do protokołu już nie będę. Opis jak z westernu, pełen grozy, a z tego co wiem jedyną osobą, która się zagotowała, był sam piszący ten opis. Szkoda, że Związek wlepił karę na podstawie tego opisu, nie pytając np. trenerów Koska i Malanowskiego, czy obserwatora p. Mulawki

Możliwość komentowania została wyłączona.