Głos się niesie poza Puszczę

Zaczęło się od nietypowej aktywności policji na meczu Narwi z Ołdakami: dwaj zawodnicy zostali ukarani mandatami* za (rzekome) używanie wulgaryzmów podczas spotkania. Temat podchwycił portal eOstroleka.pl występując z prośbą o komentarz do sprawy do rzecznika Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, oraz do naszego klubu.

Rzecznik opowiadał o celu wizyty funkcjonariuszy na meczu, którym było zapewnienie bezpieczeństwa osobom, które pojawiły się przy ul. Witosa (swoją drogą jako osoba pełniąca taką samą funkcję w klubie szczerze współczuję swojemu imiennikowi, że musiał świecić oczami po takiej akcji). W toku realizacji zadania, policjanci wystawili sześciu osobom mandaty za używanie słów nieparlamentarnych. My z kolei uściśliliśmy, że ukaranych miało być dwóch piłkarzy Narwi… i tutaj dosyć niespodziewanie, temat zaczął żyć własnym życiem, wychodząc daleko poza Puszczę Kurpiowską, wchodząc do tzw. mainstreamu.

Wczoraj zadzwonili dziennikarze z Agencji TVN, a materiał wówczas przygotowany pojawił się w wielu miejscach, m.in:

 • Portal Gol24.pl -> LINK
 • Portal Onet.pl -> LINK
 • Polska The Times -> LINK
 • a nawet lokalny portal Tarnow.in -> LINK

Osobne teksty zamieszczone zostały także w innych mediach. Naszą stronę oraz materiały z eOstroleka.pl zacytował np. portal wMeritum.pl (LINK), Fanpage Futbol na tak (LINK; tutaj bardziej wrażliwych prosimy o przewinięcie niżej)

oraz jeden z najpopularniejszych portali sportowych w Polsce, Weszlo.com (LINK).

Redaktor Weszło! zamieścił nawet ściągawkę dla naszych piłkarzy, w jaki sposób można dać upust swoim emocjom, nie naruszając przepisów prawnych. Pozwolimy sobie zacytować:

Oto szybka ściągawka dostępnych zamienników dla feralnego słowa na „k”, często-gęsto występującego w pakiecie z macią:

 • opcja filmowa: „kurde balans” (Vabank)
 • opcja kreskówkowa: „tam, do licha!” (Inspektor Gadżet)
 • opcja sitcomowa: „kurde faja” (Bulionerzy)
 • opcja youtube’owa: „do jasnego grzyba” (Wiesław Wszywka)
 • opcja religijna: „o Jezus Maria!” (zobacz też: opcja na Dariusza Szpakowskiego)

Portal Weszło! idzie dalej, porównując skalę wykroczeń naszych piłkarzy do znanych postaci:

Szczęście mają Maciej Żurawski i Radosław Majdan, że żaden z niezmordowanych gliniarzy z Ostrołęki nie przysłuchiwał się ich ordynarnej analizie taktycznej starcia Wisła Kraków – Zagłębie Lubin. Taryfikator mógłby wówczas eksplodować. A Mariusz Ujek, który wiadomymi słowy znieważył sędziego Marcina Szulca? Nie jest wykluczone, że zostałby odwieziony na dołek.

Telefon dzwoni dzisiaj średnio co 25 minut, z wyrazami wsparcia zarówno ze strony dziennikarzy Niezaleznej.pl jak i ObywateliRP. Fakt, że nawet tak dalekie od siebie media ramię w ramię widzą absurd całej tej sytuacji, dobitnie pokazuje, że coś poszło nie tak. Miejmy nadzieję, że jest to jednorazowa „przygoda”, która skończy się wyciągnięciem wniosków zarówno przez, klub, piłkarzy, jak i stróżów prawa.

I tego nam wszystkim z serca życzę!

Tomasz Mrozek
Rzecznik prasowy Narwi Ostrołęka

 

P.S. Z tego, co mi wiadomo ostatecznie odstąpiono od ukarania Bartka, natomiast wobec Michała prowadzone są dalsze czynności.

One thought on “Głos się niesie poza Puszczę

 • 13/04/2018 o 12:18
  Permalink

  Brawo dla eOstrołęki za nagłośnienie tematu. Na MO nie ma co liczyć a są jeszcze w tym mieście dobre media

Możliwość komentowania została wyłączona.