LigaSeniorzy

Sobota z Goworowem

W sobotę o 17:00 na stadionie w Wojciechowicach Narwianie rozegrają kolejne ligowe spotkanie w tym sezonie. Przeciwnikiem będzie drużyna Orza Goworowo.

Trenerem zespołu naszych rywali jest Arkadiusz Pyskło, jedna z legend Narwi, zdobywca niemal 100 ligowych bramek dla Niebiesko-Czerwonych. Jak idzie jego drużynie? Przede wszystkim jest duża różnica między Orzem z jesieni, a Orzem z wiosny. Wiosną wyniki są dużo lepsze, niech zresztą przemówią tabele:

Tabela jesieni
Tabela wiosny

Warto wziąć te różnice pod uwagę, zanim zacznie się oceniać siłę rywala. Kto może popsuć nam najwięcej krwi? Wygląda na to, że chłopak, który jesienią grał w drużynie juniorów Narwi, u trenera Łukasza Malanowskiego. Dominik Sujkowski, bo o nim mowa, strzelił wówczas 12 bramek w 6 meczach. Był do Narwi wypożyczony właśnie z Orza Goworowo. Po powrocie do swojego klubu macierzystego dalej imponuje skutecznością, bo w 4 meczach seniorów zdobył 7 bramek. Teraz zagra jednak przeciwko najlepszej obronie ligi, więc zadanie ma mocno utrudnione.

Jesienią na goworowskim „Estadio de Cmentarz” Narew wygrywała już 5-0, by ostatecznie wygrać 6-3, po czerwonej kartce dla Daniela Dworeckiego już w 53. minucie. Kluczem do zwycięstwa jest więc dyscyplina i granie swojej piłki.

Ostrożne podejście i szacunek do każdego rywala nie oznaczają jednak strachu przed nim. Celem Narwi na ten sezon jest awans, więc w każdym meczu celujemy w komplet punktów. Zapraszamy na stadion przy Partyzantów, do dopingowania drużynie trenera Rafała Koska.

WSTĘP WOLNY   #IdziemyPoAwans

P.S. Jako ciekawostkę warto podać, skąd się wzięły nazwy rzek „Orz” i „Orzyc”, a stąd także nazwa naszego rywala. Są to wyrazy pochodzące z języka staropruskiego, które brzmiały początkowo „Horz” i „Horzyc”, a samo „horz” znaczy tyle, co „koń”. Wyrazu tego używali jakiś czas temu Kurpie pochodzenia pruskiego 🙂 Nazwy rzek wzięły się stąd, że na łąkach opodal tych strug wypasały się dzikie konie. 

Jeden komentarz do “Sobota z Goworowem

  • Hej Panowie mam filmik z bezpodstawne interwencji milicji … Na wczorajszym meczu naszej narewki

Możliwość komentowania została wyłączona.