SeniorzySparingi

Wysoka wygrana z Orzycem

Seniorzy Narwi rozegrali w środowy wieczór mecz sparingowy z Orzycem Chorzele, grającym ligę wyżej. Nasi zawodnicy wygrali wysoko 6-1,  a z dobrej strony pokazały się nowe twarze w zespole trenera Rafała Koska.

Do przerwy Narwianie wygrywali 2-1, spokojnie panując nad wydarzeniami na boisku. Po zmianie stron do siatki trafiali już tylko Niebiesko-Czerwoni, zatrzymując licznik na 6-1, chociaż mogło być jeszcze wyżej. Strzelanie rozpoczął Tomasz Jóźwiak, a zakończył testowany Kacper Krawul (ostatnio Korona Ostrołęka). Pozostałe bramki zdobyli Konrad Sobotka (dotychczas Rzekunianka) – dwie, Daniel Dziczek, i Piotr Dąbrowski II (dotychczas KS CK Troszyn; nie mylić z Piotrem Dąbrowskim, który już jest w naszym składzie).

Testowany był także Marcin Gładek ze Świtu Baranowo, lecz jego występ zakończył się przedwcześnie, w 5. minucie, z powodu naciągnięcia pachwiny. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

18.07.2018, Ostrołęka (boisko ze sztuczną murawą)
Mecz sparingowy
Narew Ostrołęka – Orzyc Chorzele 6-1
Bramki dla Narwi: Konrad Sobotka dwie, Tomasz Jóźwiak, Piotr Dąbrowski II, Daniel Dziczek, Kacper Krawul.

Narew Ostrołęka: Woźniak – Dziczek, Przyborowski, Lutrzykowski, Dworecki – Gładek (5. Popieniek), Jóźwiak, Bednarczyk, Chorążewicz – Markowski, Dąbrowski II.
Zagrali także: Kaliszewski, Domalewski – Krawul, Krejszeff, Grzyb, Sobotka.
Trener: Rafał Kosek.

9 komentarzy do “Wysoka wygrana z Orzycem

 • Ten skład przyjezdnych, to chyba rezerwy z B-klasy?
  Co nie umniejsza okazałego zwycięstwa. Gratuluję.
  Potwierdza się zasada , że potrzeba zainwestować w tworzeniu jak największej ilości klubów wokół Ostrołęki, aby w przyszłości właśnie zdolni zawodnicy mogli kontynuować grę tutaj lub w wyższych ligach dla dobra własnego rozwoju jak i ostrołęckiego okręgu.
  Każdy zawodnik w zależności od umiejętności powinien mieć możliwość gry nawet w B-klasie.
  Dobrym rozwiązaniem byłoby utworzenie C-klasy z 2 grup grających zespołów wokół Ostrołęki powiedzmy do 30 km, co znacząco zmniejszałoby koszty wyjazdów, a gminy chętniej by pomagały w utrzymaniu.

  • Skład mieszany, było trochę juniorów, którzy mają występować w B-klasie. Zagrał w ich składzie Bartek Piasecki, który pewnie przejdzie do Orzyca.

   Jestem za tym, żeby wskrzeszono Ostrołęcki OZPN. W skali kraju z tego co pamiętam tylko dwie jednostki są takie łączone. Bywają regiony z jeszcze mniejszą ilością klubów i jakoś nikt nie narzeka. Nawet gdybyśmy mieli okręgówkę na 12 zespołów (Ciechanów też by musiał), to piłka w regionie może by drgnęła.

   Na Mazurach w najniższej lidze w ogóle zmienili zasady (brak kosztów rejestracji i transferów, pokrywanie kosztów sędziów, dopuszczanie niewymiarowych boisk jeśli są zadbane itd.) byle tylko jak najwięcej wsi miało zespoły piłkarskie.

 • Jest parę dużych miejscowości, które nie mają reprezentantów w najniżej klasie- B. Dlaczego? Bo koszty rejestracji, oraz i innych restrykcji, powoduje, że tu gra taka ilość zespołów, jaka jest. Szczególnie w takich miejscowościach, gdzie są szkoły, powinny istnieć zespoły właśnie na ta klasę rozgrywkową.
  Podział przykładowej C-klasy mógłby wyglądać tak; Gr 1 powiat ostrołęcki północ (wszystkie gminy i miejscowości na północ od linii rzeka Narew,-Obierwia, Nowa Wieś Kościelna, Antonie, Białobiel, Kołaki, Nożewo, Olszewo-Borki, Zalas, Zalesie k. M. , Czarnia M., Surowe, Wykrot, Łączki, Łyse, Zawady, Wach, Czarnia K. powiat przasnyski-Drążdżewo, Krzynowłoga Mała, Zaręby, Parciaki, Bartniki, powiat makowski-Załuzie, Czerwonka, Płoniawy-Bramura, Łaś, Rzewnie, Młynarze, Amelin, Szelków oraz z gminy Turośl, Zbójna (powiaty kolneński-msc. Turośl, Leman i łomżyński)-Zbójna, Kuzie, ), Rozogi (powiat szczyteński, msc. Rozogi, Dąbrowy, Farny, Występ).
  Gr 2 powiat ostrołęcki południe (wszystkie gminy i miejscowości na południe od linii rzeka Narew, powiat ostrołęcki południe- Czerwin, Borawe, Kleczkowo, Łatczyn-Przytuły, Laskowiec, Nowa Wieś Wschodnia Zamość, Żabin, Kunin, Pasieki, Lipianka, Piski, Suchcice, Brzeźno n. Orzem, Nowogród n. Narwią i Szczepankowo (powiat łomżyński, zespoły z samej Łomży, jeśli zadeklarowałyby chęć gry),powiat Ostrów Maz. – Lubotyń, Jelonki, Jasienica, Szulborze, Kiełczew, miasto Brok(powrót Małkini i Prostni do okręgu ostrołęckiego), powiat wyszkowski (powrót zespołów z Wyszkowa były rezerwy i Rząśnika- które grają w Warszawie Wschód, oraz, których nie ma; Popowo Kościelne, Somianka, Zabrodzie, Brańszczyk, Kamieńczyk, Lucynów, Leszczydół, Przetycz, Białebłoto, Lubiel, ), powiat Pułtuski (Obryte, Zatory, Zambski Kościelne, Psary, Popławy-Pułtusk, Winnica, Golądkowo-szkoła.
  oczywiście to tylko propozycja. jak tylko połowa z tych wymienionych by się zgłosiła to byłby na pewno sukces organizacyjny.
  a może tak własnie niebawem będzie?

  • Nie no, jest to fizycznie nie możliwe, żeby tyle klubów utworzyć 😉 Poza tym część z wymienionych należałaby do Warmińsko-Mazurskiego ZPN albo do Podlaskiego ZPN. Warto jest promować piłkę w mniejszych miejscowościach, żeby to się rozrastało bo jak spojrzymy np. na Podkarpackie, to to jest przepaść, tam jest po kilkanaście grup B-klasy itp. Obecnie uważam, że nie ma szansy na Ostrołęcki OZPN, około 10 lat temu ludzie z Kurpika i Świtu próbowali coś zdziałać i się nie udało, a wzrostu ilości klubów przez ten czas nie było.

   Bardziej widzę szansę w otwieraniu przyszkolnych szkółek/akademii piłkarskich i zgłaszaniu ich do rozgrywek młodzieżowych. Lepsi przechodziliby do większych klubów, pozostali stawali się starsi i może z chęci grania gdzieś, zawiązałoby się kilka nowych stowarzyszeń/drużyn seniorskich. Ale na to potrzeba kilkunastu lat – czy ktoś ma taki plan w COOZPN, śmiem wątpić 😉

 • Co się dzieje z Piotrem Dąbrowskim,Gontarzem,Wysockim że w sparingach się nie pokazują

  • Piotrek Wysocki ze względów osobistych będzie w tym sezonie grał mniej, a pozostali wymienieni oraz Chorążewicz i Mierzejewski pracują w Warszawie, więc są w tygodniu w stolicy. Grali w poprzednim sparingu, tylko teraz ich nie było 😉

 • Widzę że anomalia pogodowe wpływają na ludzkie myślenie . A której grupie Kier umieści Escobar

 • W związku z moimi wpisami, a raczej czytaniem przez niektórych z nie zrozumieniem. Co za tym idzie torpedowaniem pewnych poglądów i pomysłów, przez stare struktury i lokalnego rywala. Proszę o usunięcie tych wpisów.
  Przynajmniej ujawniły się pewne grupy osób, które nie chcą zmian w lokalnej piłce.
  Pytanie, kto tu decyduje Ciechanów a może MZPN z siedzibą w Warszawie? Jeżeli tak to ma wyglądać, to ja nie widzę szybszych postępów i możliwości rozwoju tej dyscypliny na Mazowszu Północno-wschodnim.
  A gdzie jest napisane, że kluby i zespoły muszą grać w tym samym okręgu, jak mają bliżej do sąsiada? Nawet jak są takie sztywne zapisy, to chyba działacze i klub może sam zadecydować gdzie chce grać np. na archipelagu Malediwy. To sprawa zainteresowanych stron a nie decydentów w centralkach rozdzielczych typu Ciechanów, czy Warszawa.
  Przykład reprezentacji pokazał, w jakim jesteśmy miejscu, młodzi wyjeżdżają za granicę, a coraz więcej obcokrajowców zdominowało i w przyszłości zdominuje tutejszy rynek piłkarski. A lokalni pójdą na szczaw.
  Do Norma:
  Jak najbardziej warunki pogodowe przeszkadzają w rozgrywaniu meczów kontrolnych a w okresie ogórkowym, trzeba napisać jakiś temat związany z lokalną rzeczywistością.
  Pozdrawiam z Zanzibaru, to w okolicach Escobaru.
  Pozostałych pozdrawiam i życzę powodzenia i awansów.

 • Sprawdziłem na mapie w oparciu o to jak wygląda obecnie na mapie coozpn, jak mógłby wyglądać Ostrołęcki Związek. Północny wschód (Łyse) – północny zachód ( na zachód od Chorzel), w dół przez Przasnysz, Maków do Pułtuska (południowy zachód) i za Ostrów Maz. do końca wojewodztwa (południowy wschód).

  Ciechanów by miał od Pułtuska na zachód do Płońska przez Raciąż, Bieżuń do konća wojewodztwa. Dalej Żuromin, Mława, Wieczfnia i do „granicy” przy Chorzelach wytyczonej wyżej i w dół do okolic Pułtuska.

Możliwość komentowania została wyłączona.