Narew poza Pucharem

Tylko jeden mecz trwała pucharowa przygoda Narwi w sezonie 2018/19. Po słabym meczu Narwianie odpadli w pierwszej rundzie , ulegając Wymakraczowi Długosiodło. Nominalni gospodarze dzisiejszego pojedynku podeszli do niego z wielką ambicją i po prostu wywalczyli sobie zwycięstwo.

Bramka dla Narwi padła z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką obrońcy rywali, interweniującego po strzale Daniela Dziczka. Skutecznym egzekutorem był Marcin Kobrzyński. W pierwszej połowie była to jedna z nielicznych ciekawszych akcji. Narew wybiegła zresztą w dosyć eksperymentalnym składzie, zgodnie z założeniem, że w Pucharze łapać minuty mają ci, którym jest odrobinę dalej do pierwszej jedenastki.

Cóż, przynajmniej mieli grać, bo druga połowa, rozgrywana na przemoczonej rzęsistym deszczem murawie przyniosła dwie bramki. Niestety obie dla Wymakracza. Najpierw w 52 minucie Adam Duda zrobił to, co umie robić bardzo dobrze, czyli przymierzył dokładnie z rzutu wolnego. Piłka ominęła mur i wpadła do siatki przy słupku, za daleko by sięgnął jej Mateusz Dudek. Drugi gol padł po kontrze, minutę po zmianie w bramce  Narwi. Do końca meczu Narew próbowała odrobić straty, dwoił i troił się w oczach zwłaszcza Kamil Gontarz, który był na skrzydłach, w środku, w rozegraniu i w defensywie. Niestety zabrakło wykończenia – nie da się wygrać meczu oddając 2 czy 3 celne strzały.

Warto wspomnieć o kontuzjach – już na początku z boiska zejść musiał Kacper Krawul, a w drugiej połowie urazów doznali bramkarz i obrońca drużyny z Długosiodła. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Gratulacje dla Wymakracza, powodzenia w kolejnej rundzie, a my… skupiamy się na lidze, jak mawiają trenerzy z Ekstraklasy w podobnych sytuacjach. Dziękujemy wszystkim za przybycie, zapraszamy w sobotę na mecz z Orłem Sypniewo.

15.08.2018, Ostrołęka
Puchar Polski COOZPN
Wymakracz Długosiodło – Narew Ostrołęka 2-1 (0-1)
Bramki: 52, 64 – Kobrzyński 35 (k)

Narew Ostrołęka: Dudek (63. Woźniak) – Mierzejewski (66. Dworecki), Lutrzykowski, Przyborowski (58. Dąbrowski I), Dziczek – Kobrzyński (66. Chorążewicz), Jóźwiak, Pełtak (46. Bednarczyk), Krawul (5. Gontarz) – Pędzich (46. Markowski), Dąbrowski II.

Widzów: 270

GALERIA

One thought on “Narew poza Pucharem

  • 16/08/2018 o 00:02
    Permalink

    Szkoda ze taka wielkie dno stało się na początek. Oby nie było tak że za łatwo szły przygotowania i juz wszyscy widzieli Narew w okręgówce. A tu okazuje sie że byle … drużyna o klase niżej pokazała że jednak trzeba biegać walczyć….. Oby tak lekcja nie poszła w las.

Możliwość komentowania została wyłączona.