HistoriaLigaSeniorzy

Pięćdziesiątka Pędzicha

Spotkanie z Pełtą Karniewo było pięćdziesiątym meczem ligowym w barwach Narwi w karierze Bartosza Pędzicha. 20-letni napastnik strzelił w nich 41 bramek, co czyni go jednym z najbardziej skutecznych zawodników w historii Narwi – na gola potrzebował 0,82 meczu. Gdyby przeliczyć to na minuty, wynik byłby jeszcze ciekawszy, bo wielokrotnie schodził z placu gry po pierwszej połowie lub w drugiej części meczu.

Mecz z Pełtą nie należał do udanych dla bodaj całej drużyny, także dla Bartka, więc pewnie szybko chciałby o nim zapomnieć, ale ze względu na mały jubileusz, będzie trudniej. Najlepiej chyba doczekać do setnego meczu 😉

Bartek jest wychowankiem Narwi, gdzie trenował z rok starszymi chłopcami u trenera Waldemara Marczaka. W ligach młodzieżowych występował w zespołach ze swojej kategorii wiekowej, u rok starszych i u dwa lata starszych. W sezonie 2013/14 był najlepszym strzelcem wszystkich tych trzech zespołów.

W seniorach zadebiutował w IV lidze, w ósmej kolejce sezonu 2013/15 u trenera Dariusza Narolewskiego. Narew przegrała wtedy w Sochaczewie z Bzurą Chodaków (obecnie Sochaczew), a mecz zakończył się trzema czerwonymi kartkami, najpierw dla zawodnika gospodarzy (79. minuta), a potem dwoma dla Narwian. Z boiska wylecieli Marcin Gałązka za przeklinanie na rywala i bramkarz Krzysztof Myśliński za złapanie rywala za koszulkę (90.minuta i rzut karny). Ciekawe to były czasy!

2014/15 Narew Ostrołęka – IV liga – 18 meczów, 2 bramki
2015/16 Narew Ostrołęka – IV liga (zespół wycofany) – 5 meczów, 3 bramki (jesień)
2015/16 Rzekunianka Rzekuń – A-klasa – 10 meczów, 14 bramek (wiosna)
2016/17 Rzekunianka Rzekuń – A-klasa – 23 mecze, 23 bramki
2017/18 Narew Ostrołęka – B-klasa (awans) – 22 mecze, 31 bramek
2018/19 Narew Ostrołęka – A-klasa (po 5. kolejkach) – 5 meczów, 5 bramek.

Razem dotąd w lidze w Narwi: 50 meczów, 41 bramek.
Razem dotąd w lidze w karierze seniorskiej: 83 mecze, 78 bramek.

Strusiu, gratulujemy i życzymy wysokiej formy i poprawienia osiągnięcia z A-klasy 2016/17! 🙂

4 komentarze do “Pięćdziesiątka Pędzicha

  • Dobry chłopak ma łatwość wyjścia na pozycje ale … 🙂 oby był skuteczniejszy to wszyscy będą się cieszyli

  • Trochę gruby . Chyba źle sie prowadzi. Ale statystyki ma dobre. Co by było jakby z 10 kg mniej.

  • Panowie zamiast pogratulować to jedziecie po chłopaku a on naprawdę dobre liczby wykręca! 🙂 Tak trochę z przymrużeniem oka to… fakt gdyby był z 10 kilo chudszy to pewnie byłby jeszcze lepszy ale wtedy pewnie nie grał by w Narwi tylko w II lidze także cieszmy się że jest jak jest.

    Bartek gratuluję i życzę znów 30 bramek na sezon!!!!!!

  • Nikt po chłopaku nie jedzie i wszyscy się cieszą jak strzela. Oby jak najwięcej. Ale skutecznosc…… Już w tym sezonie mógłby mieć 10 z samych meczy u siebie.

Możliwość komentowania została wyłączona.