Pływanie

Pływaczki szykują się na Mistrzostwa Polski

Zawodniczki Sekcji Pływania Narwi Ostrołęka w tym roku celują głównie w jak najlepszy wynik na Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów, które zostaną przeprowadzone w dniach 18-22 grudnia w Lublinie. Wczoraj udało się zorganizować im codzienne treningi, w dogodniejszych niż dotychczas godzinach.

– W naszym mieście rzeczy niemożliwe stają się możliwe. Po ponad roku okazuje się, że wystarczyła odrobina dobrej woli i podjęcie rozmów, abyśmy ostatnie trzy tygodnie bezpośredniego okresu startowego przed główną imprezą w tym roku mogły trenować w godzinach popołudniowych, a nie wieczornych – poinformowały nas pływaczki.

Warto przypomnieć, że dziewczyny są bodaj najbliższymi profesjonalistom zawodniczkami z Ostrołęki – trenują codziennie dwukrotnie na basenie (rano i po południu), do tego trzeci trening mają na siłowni. Nie są to lekkie treningi, przykładowo w okresie od 3 września do 18 listopada Angelika Wikieł przepłynęła na treningach 410 km (!). Od lat siostry Wikieł należą do ścisłej polskiej czołówki w swoich kategoriach wiekowych. Pomimo tego, dotychczas problemy były na tyle duże, że w grę wchodziła jazda do innych miast, do Ostrowi Mazowieckiej, do Łomży, by znaleźć czas i miejsce na trening.

Dziewczęta prosiły, by podziękować za pomoc i współpracę prezydentowi Łukaszowi Kulikowi oraz klubowi UŚKS Ostrołęka, w którym niegdyś trenowały.

Jeden komentarz do “Pływaczki szykują się na Mistrzostwa Polski

  • Nie wiedziałem że „ten problem” dotyczył również sekcji pływania Narwii.
    Najwyraźniej Kocurowi i Spółce na słowo Narew sierść stawała na grzbiecie.
    Dzięki dziewczyny za wytrwałość i powrót do rzeczywistości.

Możliwość komentowania została wyłączona.