SeniorzySparingi

Kolejne testy i lepsza gra

Słowami tytułu można streścić sobotnie spotkanie sparingowe z Iskrą Krasne. Drużyna z ligi okręgowej zwyciężyła 2-1, a gola dla Narwi zdobył Adrian Piersa.

Mecz był kolejną okazją do przeprowadzenia testów – trener Dariusz Narolewski tym razem przyglądał się prawemu obrońcy, skrzydłowemu i dwójce napastników. Wszyscy są młodzi i pochodzą z Kurpiowszczyzny. Narew lepiej rozpoczęła mecz, wypracowując sobie kilka okazji strzeleckiej, ale Kevin Karwowski i po dwa razy Kamil Gontarz i Piotr Dąbrowski II nie zdołali pokonać dobrze dysponowanego bramkarza Iskry. W 40. minucie padł gol z niczego dla gości, po strzale z dystansu chyba lepiej mógł zachować się testowany bramkarz. Z perspektywy trybun wydawało się, że piłka leciał dosyć długo.

Druga połowa była jeszcze lepsza niż pierwsza w wykonaniu Niebiesko-Czerwonych, ale i tutaj nie ustrzegliśmy się błędów. Największy padł w 68. minucie, kiedy interweniując testowany prawy obrońca wpadł na pomysł, aby wycofać piłkę do bramkarza. Niestety nie sprawdził, gdzie znajdują się koledzy z defensywy i wyszło z tego podanie wprost pomiędzy bramkarza i obrońcę, do napastnika rywali. Następnie dwie bardzo dobre sytuacje miał Konrad Sobotka, który raz trafił prosto w bramkarza,  raz poza światło bramki. Na usprawiedliwienie można dodać, że wczoraj Konrad pojawił się po raz pierwszy w tym roku na treningu, po chorobie.

Po długiej nieobecności, spowodowanej problemami z sercem (potrzebny był nawet zabieg), na boisku zameldował się Adrian Piersa. I był to udany powrót, przede wszystkim dlatego, że w 87. minucie Adrian strzelił kontaktową bramkę, gdy wygrał pojedynek z bramkarzem rywali, a potem umieścił piłkę w siatce. Tu trzeba przyznać, że chwila dekoncentracji i nie udało by mu się jej dogonić, ale walecznie pobiegł niemal do samej linii końcowej, by dokończyć dzieło. W 90. minucie Piersa mógł wyrównać stan meczu, po bardzo dobrej wrzutce z lewego skrzydła, ale zabrakło centymetrów.

Na boisku pojawiło się 27 zawodników, trzech kolejnych nie zdążyło wejść na plac gry. Dużo minut otrzymali Kevin Karwowski i Kacper Stepnowski z APN Narew Ostrołęka (r.  2003), którzy grali po połowie meczu. Zabrakło na meczu Kacpra Krawula, Daniela Woźniaka, Igora Kaliszewskiego, Mateusza Dudka, Krzysztofa Przyborowskiego oraz oczywiście kontuzjowanego Daniela Dziczka. Kadra powoli zaczyna się klarować, chociaż dalej jest zbyt duża, żeby każdy otrzymywał szansę gry. Niektórzy zawodnicy odejdą wiosną na wypożyczenia, aby mieć szansę gry. W minionym tygodniu treningi przerwał Bartosz Pędzich, którego raczej nie zobaczymy wiosną na boisku.

09.02.2019, Ostrołęka
Mecz sparingowy
Narew Ostrołęka – Iskra Krasne 1-2 (0-1) 
Piersa 87 – ? 40, ?68

Narew Ostrołęka: Zawodnik testowany – zawodnik testowany, Pełtak, zawodnik testowany, Popieniek – Kuzia, Markowski, Bednarczyk, Gontarz, Karwowski – Dąbrowski II. Po przerwie zagrali też: Stepnowski – Jóźwiak, Mierzejewski, Sobotka, Dworecki, Piersa oraz siedmiu testowanych zawodników.
W kadrze także: Dulewicz, Sumara, Żendzian.
Trener: Dariusz Narolewski.

Sędziował: Kamil Rupacz.
Widzów: ok. 40

12 komentarzy do “Kolejne testy i lepsza gra

  • Bartek zawiesił buty na kołku, jak się mawia. To jego osobista decyzja, ale bez „fochów” 😉

 • Redaktorze a można znać personalia tych testowanych ludzi ? tak aby można było wiedzieć jak się ogłosi że ten czy ten był testowany. Nie każdy kibic jest na wszystkich sparingach, ale nie jest tajemnicą że na pewno wśród nich sprawdzani są Drężek, Grochocki, Skarzyński, Zygmunt, Sowa, Cendrowski, Prz. Kruk, Majewski

  • Grochocki już z nami nie trenuje, resztę prasa i kibice trafnie rozszyfrowali. Dzisiaj były trudniejsze zagadki, gdyż przyjechali młodzi zawodnicy, pochodzący z Kurpiowszczyzny (jak napisałem), którzy grali w CLJ, lub IV lidze w regionie. Ich personaliów nie podamy, bo tak się umówiliśmy w zarządzie 😉

   Skoro już piszemy o „testowanych”, to mi osobiście bardzo podobał się dzisiejszy występ Mateusza Sowy. A przecież ze względu na uraz nie było go przez część przygotowań.

  • Stan ubytków na dzisiaj:
   Dziczek – kontuzja
   Chorążewicz, Dąbrowski I, Grzyb, Kobrzyński, Młynarski, Pędzich – zawieszenie lub przerwanie treningów z różnych przyczyn (głównie studia i praca)
   Lutrzykowski – wyjazd zagraniczny
   Dudek (wypożyczenie), Gładek – Orzeł Sypniewo

   Prawdopodobnie także Domalewski i Dulewicz do jednego z klubów z powiatu ostrołęckiego oraz być może Sumara, z tego co wiem.

 • Połowa drużyny się niestety wymieni. Osobiście szkoda Chorążewicza – niezły jest z niego puncher. Dobrze że Sobotka wraca do formy – ma ciąg na bramkę i nie odpuszcza nikomu.
  A Dziczek to coś poważnego?

 • Mam takie nietypowe pytanie – czy Krawul i Gontarz to potomkowie piłkarzy Narwii z lat 80-tych: Ireneusza i Zbigniewa?

 • Wygląda na to że zostanie tylko 12 zawodników co grali w pierwszym sezonie po reaktywacji, w tym czterech co są od pierwszego treningu.

Możliwość komentowania została wyłączona.