Młodzież NarwiRocznik 2005

Rocznik 2005 rozchwytywany

Czołowe polskie kluby zwracają uwagę na zawodników z rocznika 2005, grających w I lidze mazowieckiej. Zagłębie Sosnowiec i Jagiellonia Białystok zaprosiły na testy kolejnych młodych piłkarzy, prowadzonych dotąd przez trenerów Pawła Zalewskiego i Mariusza Sadłowskiego.

Bramkarz Filip Olbryś trenował z Zagłębiem Sosnowiec, natomiast obrońca Bartłomiej Krasiewicz, pomocnik Adam Zięba i napastnik Aleksander Borkowski znaleźli uznanie wśród trenerów Jagiellonii Białystok. Przypomnijmy, że na początku roku do Białegostoku przeniósł się Miłosz Skowronek, a w Centralnej Lidzej Juniorów w barwach Jagiellonii gra też wychowanek APN Ostrołęka z rocznika 2003 (trener Marcin Roman), Radosław Zyśk.

W sobotę młodzi Jagiellończycy zagrali sparing z Ursusem Warszawa, wygrywając 9-2. Skowronek i Borkowski strzelili po bramce.

Rocznik 2005 APN Narew przechodzi transformację. Po kilku latach prowadzenia grupy trener Paweł Zalewski wyleciał do Stanów Zjednoczonych i ekipa wróciła pod oko trenera Mariusza Sadłowskiego, z którym trenowała od samego początku istnienia rocznika w 2010 roku. Ostatnio do drużyny dołączyła spora grupa zawodników, którzy dotąd trenowali w UKS Złota Ostrołęka z trenerem Bartłomiejem Jezierskim.

Testowanym życzymy godnego reprezentowania barw Akademii oraz Narwi poza miastem, a nowych zawodników witamy w drużynie!

Na zdjęciu Filip Olbryś

Na zdjęciu od lewej: Bartek Krasiewicz, Adam Zięba, Miłosz Skowronek i Alek Borkowski.

2 komentarze do “Rocznik 2005 rozchwytywany

  • W okresie przygotowawczym brali udział Dudek, Domalewski (trenował nieregularnie), Dulewicz, Sumara i Żendzian.
   – Żendzian zostaje na rundę wiosenną na miejscu.
   – Dudek i Dulewicz mają być wypożyczeni na rundę, aby zbierali doświadczenie.
   – jeżeli Szymek Domalewski i Igor Sumara wyrażą taką chęć, też możemy ich wypożyczyć.

   Jeżeli chodzi o powody, to Mateusz Dudek i Szymek Domalewski są jak wiadomo bramkarzami, a poza nimi mamy jeszcze Daniela Woźniaka, Igora Kaliszewskiego, testowanego bramkarza z Kadzidła oraz jest w perspektywie także Kacper Stepnowski z Akademii. Daniel Dulewicz i Igor Sumara trenowali sumiennie, ale brakuje im ogrania i doświadczenia.

   Mamy cel do wykonania, zajęcie miejsca premiowanego awansem. W takich okolicznościach dawanie młodym czasu na rozpędzenie się powodowało by tylko ich stres i nerwy kibiców, oczekujących rezultatów. Myślimy, że wypożyczenie do klubów, gdzie jest mniejsza presja i większa szansa regularnej gry wyjdzie im na dobre. Przykładowo Mateusz Dudek już w sparingach grał całe mecze i życzę mu, żeby tak zostało w lidze 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.