TransferyZ życia klubu

Damian Słowik zagra w Narwi

Wraz z otwarciem okienka transferowego dokonany zostanie transfer z Jagiellonii Białystok do ostrołęckiej Narwi. Zawodnikiem Niebiesko-Czerwonych zostanie Damian Słowik, jeden z najlepiej zapowiadających się piłkarzy pochodzących z Ostrołęki.

18-latek jest środkowym pomocnikiem. Swoją przygodę z piłką zaczynał w Koronie Ostrołęka, ale wkrótce przechwyciła go Jagiellonia Białystok, w której stawiał kolejne kroki na ścieżce kariery (od 2015 roku). Jako zawodnik białostockiego klubu zdobył on wicemistrzostwo Polski U-15 w 2016 roku, występując w reprezentacji Podlasia. Następnie grał w Jagiellonii w drużynie występującej w Centralnej Lidze Juniorów i zdobył mistrzostwo Polski juniorów młodszych. Miniony sezon spędził na wypożyczeniu w ostrołęckiej Koronie, w barwach której rozegrał 23 mecze w IV lidze. Kilka lat temu był również na testach w klubach ligi angielskiej.

Damian jest synem Tomasza Słowika, znanego dobrze kibicom, wychowanka Narwi, następnie trenera drużyn młodzieżowych oraz seniorów.

– Cieszymy się bardzo, że udało się dokonać tego transferu. Damian wpisuje się we wszystkie kryteria, jakimi chcielibyśmy kierować się przy wyborze nowych zawodników – jest ostrołęczaninem, jest młody, ale zarazem ma już doświadczenie w dorosłej piłce, do tego posiada spore umiejętności. Wierzymy z zarządem, że występy w Narwi będą potwierdzeniem jego talentu i przyniosą dużo dobrego zarówno klubowi, jak i samemu zawodnikowi – powiedział rzecznik prasowy Narwi, Tomasz Mrozek.

 

fot. archiwum

3 komentarze do “Damian Słowik zagra w Narwi

  • Fajnie się zapowiadał się na tym niestety koniec. W Koronie nic nie pokazał. Żaden lepszy klub też go nie chciał … Może tu się odbuduje.

  • Dobrze zapowiadający się zawodnik jeżeli robi taki regres, przestaje być dobrze zapowiadającym się zawodnikiem. No chyba że na LO… Szkoda chłopa miał papiery.

Możliwość komentowania została wyłączona.