AkademiaLigaMłodzież NarwiRocznik 2003SeniorzyTransfery

Nowa trójka juniorów w składzie

Trener Dariusz Narolewski podjął decyzję – spośród pięciu młodych zawodników z Akademii, którzy przygotowywali się do sezonu z seniorami Narwi, trzech pozostanie na dłużej.

Mowa o Kacprze Stepnowskim, Kacprze Niedźwieckim i Janie Białobrzeskim. Niedźwiecki i Białobrzeski niedawno skończyli 16 lat, natomiast Stepnowski ukończy ten wiek we wrześniu. Oznacza to, że w jego przypadku potrzebne będzie zezwolenie lekarza medycyny sportowej, dopuszczające do gry zawodnika młodszego, niż przewiduje regulamin. Proces ten przechodziliśmy już wiosną, przy okazji uprawniania do gry Kevina Karwowskiego.

Kacper Stepnowski jest bramkarzem, wychowankiem APN Narew Ostrołęka, trenującym od początku pod okiem trenera Marcina Romana. Zajęcia bramkarskie prowadził zaś z nim II trener i trener bramkarzy APN, Piotr Wiski. Stepnowski posiada dobre warunki fizyczne, jest ambitny i w ciągu kilku lat poczynił spory progres. W meczach sparingowych widać było jeszcze tremę związaną z występami w seniorach, ale jednocześnie Kacper pokazał się z dobrej strony.

Jego imiennik, Kacper Niedźwiecki, był dotąd kapitanem APN Narew. To środkowy obrońca, który zdążył już w sparingach zauroczyć swoją postawą wielu kibiców (dostawaliśmy liczne pytania, „skąd ta perełka”). Trener Roman rekomendował go do pozyskania już wiosną, ale pomimo pozostania w juniorach, Niedźwiecki nie zmarnował rundy. Trafia do nas jeden z lepszych młodych piłkarzy w ostatnich latach. To jak wykorzysta talent i położony fundament, zależy już od niego i jego dalszej pracy.

Trzecim juniorem, którego chciał mieć w kadrze trener Narolewski, jest Jan Białobrzeski. Środkowy pomocnik był jakiś czas temu powoływany do reprezentacji Polski organizacji „Polish Soccer Skills”. Jest to wychowamek UKS Złota Ostrołęka, ale głównie APN-u, do którego wypożyczony był aż przez sześć sezonów. Tak jak wspomniani koledzy i Kevin Karwowski, Janek był jednym z czołowych zawodników zespołu trenera Marcina Romana, który przez kilka lat reprezentował nasze miasto w I lidze mazowieckiej, najpierw trampkarzy, potem juniorów. Białobrzeski ma w środku pomocy największą konkurencję, ale jeśli spojrzeć inaczej, jest też od kogo się uczyć seniorskiej piłki.

Trenującym do tej pory z Narwią pozostałym juniorom, Mieszkowi Grodzkiemu i Adamowi Szklanko na razie dziękujemy. APN szukał będzie dla nich innego klubu, gdzie będą mogli otrzaskać się z piłką seniorską i liczyć na więcej gry.

 

2 komentarze do “Nowa trójka juniorów w składzie

  • Konkretny opis mlodych, dzieki. Powiem tak tego blondynka za bardzo nie widzialem na meczach ale bramkarz i obronca to jak na taki wiek sa kozaki. Dobra robota M. Romana i gratuluje. Chlopaki a teraz nie osiadajcie na laurach tylko dalsze lata treningu i jestescie w takim wieku ze moze sie wam udac nawet w profesjonalnej pilce. Tylko bez spiny i gwiazdorzenia

  • Kacper N. To przyszlosc naszej pilki warto inwestowac w chlopaka 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.