W środę zaczynamy ligę!

W środę o godzinie 17:00 na stadionie w Ostrołęce-Wojciechowicach rozpoczniemy sezon 2019/2020, pojedynkiem ze Żbikiem Nasielsk. Rywal należy do najczęściej spotykanych w naszej historii – dość powiedzieć, że będzie to już dwunasty sezon razem w lidze.

Po raz pierwszy los nas zetknął w sezonie 1968/69, za kadencji trenera Bronisława Buszty. Ostrołęcki MZKS wygrał wówczas 4-2 u siebie i przegrał 1-3 na wyjeździe. Ostatnie nasze spotkanie miało miejsce w sezonie 2006/07, gdy Narew walczyła o awans do III ligi. Niebiesko-Czerwoni wygrali oba mecze, 3-0 w Ostrołęce (bramki Pyskło, Rudziński i Strzeżysz), oraz 4-3 w Nasielsku (bramki Wołyneć, Dębek, Wargulewski i Mozoł). Trenerami byli jesienią Janusz Czapski a wiosną Sławomir Stanisławski.

Łącznie rozegraliśmy 22 mecze ligowe, Narew wygrała 12, zremisowała 5 i przegrała także 5. W bramkach dużo lepiej wypadają ostrołęczanie: 60-39. Więcej o dawnych meczach z naszymi ligowymi rywalami możecie przeczytać tutaj.

Jak będzie tym razem? Zapraszamy na mecz, by przekonać się samemu. Wstęp za darmo 🙂

 

4 myśli na temat “W środę zaczynamy ligę!

  • 12/08/2019 o 22:31
    Permalink

    Czy kadra jest juz ostateczna? Czy Skorupka bedzie gral w Narwii? Ilu chlopakow zostanie zgloszonych do ligi?

    Odpowiedz
    • 12/08/2019 o 23:25
      Permalink

      Dopinamy jeszcze jeden ruch transferowy. Co do Wojtka Skorupki, o którego pytacie, to podpisał wcześniej deklarację gry w Troszynie, czym „troszkę” skomplikował sytuację. Jeśli nikogo nie pominąłem, to będą chyba 24 osoby.

      Odpowiedz
    • 13/08/2019 o 18:21
      Permalink

      Wyciąg z regulaminu PZPN:
      6. W przypadku podpisania deklaracji gry amatora (…), zawodnik jest zobowiązany do reprezentowania klubu do zakończenia
      danego sezonu rozgrywkowego.
      7. W trakcie sezonu, na podstawie zgodnego, pisemnego oświadczenia klubu i zawodnika, klub może zwolnić zawodnika z obowiązku reprezentowania klubu. W takiej sytuacji potwierdzenie w nowym klubie może nastąpić wyłącznie w okresach transferowych, z uwzględnieniem postanowień § 27 niniejszej uchwały.

      I do tego przyda się paragraf 27:
      § 27
      1. W czasie trwania całego sezonu rozgrywkowego ? także poza okresami, o których mowa w § 23 – zmiana przynależności klubowej może nastąpić w następujących sytuacjach:
      a) rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej lub gimnazjum (…)
      b) gdy zmiana przynależności klubowej dotyczy zawodnika, którego nie łączy żadna umowa z klubem i który w okresie ostatnich 12 miesięcy nie brał udziału w żadnych rozgrywkach piłkarskich w Polsce lub za granicą,
      c) w razie rozwiązania umowy (kontraktu) z zawodnikiem za porozumieniem stron wskutek wycofania się I zespołu z rozgrywek piłkarskich na przykład w związku z likwidacją klubu lub sekcji piłki nożnej, zmianą zakresu działalności klubu lub ogłoszeniem upadłości klubu, Rozwiązywania Sporów Sportowych o rozwiązaniu kontraktu z winy klubu lub nieważności kontraktu,
      e) gdy zmiana przynależności klubowej dotyczy zawodnika występującego na pozycji bramkarza w sytuacji przewlekłej kontuzji lub choroby potwierdzonej zaświadczeniem lekarskim, przynajmniej dwóch bramkarzy, zgłoszonych do rozgrywek w danej klasie rozgrywkowej,
      f) gdy zmiana przynależności klubowej dotyczy zawodnika, który dotychczas nigdy nie był potwierdzony do żadnego klubu,
      g) gdy wystąpienie PZPN o wydanie ITC nastąpiło przed zakończeniem okresu transferowego.

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *