LigaRywaleSeniorzy

Sobota w Ciechanowie

Początek sezonu mamy w tym roku bardzo intensywny, bo już w najbliższą sobotę o godzinie 16:00, Narew rozpocznie swój drugi mecz ligowy. Podopieczni trenera Dariusza Narolewskiego wyjadą do Ciechanowa, gdzie podejmować ich będzie spadkowicz z IV ligi, MKS Ciechanów.

Gospodarze przechodzą obecnie przebudowę, w wakacje organizowali test-mecze i próbowali zebrać ekipę, która będzie walczyć w lidze o coś więcej, niż utrzymanie. W pierwszym meczu ciechanowianie ulegli na wyjeździe Ostrovii Ostrów Mazowiecka 0-2, jednak trudno wyrokować, czy jest to zwiastun rundy, czy tylko wypadek przy pracy. Zamiast tego przyjrzeć się można składowi drużyny z tego byłego królewskiego miasta.

A w składzie jest przynajmniej kilku znanych nam, naprawdę solidnych zawodników, jak np. bramkostrzelny napastnik Paweł Kowalkowski, weteran mazowieckich boisk Dariusz Przebierała, czy związany od lat (z przerwami) z MKS-em Rafał Matusiak. Bramki strzegł w środę 36-letni Łukasz Kierski, który poprzednio grał w lidze w 2016 roku w B-klasowych rezerwach MKS-u. Nową postacią jest Adrian Kocięcki, którego atuty zdążyliśmy już poznać w zeszłym sezonie. Kocięcki był trzecim strzelcem A-klasy, czołowym graczem Konopianki Konopki. Z ciekawostek warto też wspomnieć, że zawodnikiem MKS-u jest Tunezyjczyk, Mohamed Amine Tayachi, grający na polskich boiskach od 2015 roku.

Z MKS-em Ciechanów, noszącym w historii różne nazwy (najdłużej Jurand, Mazovia oraz MKS), graliśmy w lidze aż 28 razy. Narew wygrała 12 z tych starć, 10 razy remisowaliśmy i sześciokrotnie wygrywali ciechanowianie. W bramkach Narew prowadzi aż 59-24. Pierwsze nasze starcie przypadło na sezon 1970/71, gdzie za kadencji trenera Aleksandra Harabasza przegraliśmy 0-1 u siebie i zremisowaliśmy 1-1 na wyjeździe. Jurand Ciechanów wygrał wtedy ligę i awansował na czwarty poziom ligowy. Ostatnie pojedynki pomiędzy naszymi klubami przypadły na IV ligę sezonu 2014/15. Narew wygrała obydwa, 4-0 w Ciechanowie (bramki Drężewski, Kubat, Sowa, Wargulewski), oraz 2-1 w Ostrołęce (bramki Gałązka i Strzeżysz). Zespół prowadził jesienią Dariusz Narolewski, a wiosną Marian Szarama. Więcej o historycznych pojedynkach z naszymi rywalami możecie przeczytać tutaj.

Jak będzie w sobotę, przekonamy się niebawem. Postaramy się przeprowadzić relację tekstową z meczu na naszej stronie. Do zobaczenia na stadionie lub przed komputerem!

 

Mecz z MKS-em Ciechanów wiosną 2015 roku. Na pierwszym planie Bartosz Pędzich, w tle także m.in. Mateusz Pełtak, który obecnie znów gra w Narwi.

 

Jeden komentarz do “Sobota w Ciechanowie

Możliwość komentowania została wyłączona.