„Wyborcze” granie

Okres wyborczy jak zawsze generuje wyższą temperaturę – tym razem jednak dosłownie, gdyż najbliższy weekend ma być zauważalnie cieplejszy od poprzedniego. W zeszłą niedzielę zziębnięci widzowie (co widać na zdjęciu powyżej) oglądali bezbramkowy remis Narwi z Wkrą Bieżuń. Teraz, gdy będzie cieplej, Niebiesko-Czerwoni wyjeżdżają do Glinojecka, na spotkanie z tamtejszym Kryształem.

Z tym rywalem jeszcze nigdy nie graliśmy w lidze (tutaj dane o wszystkich rywalach), grały za to z Kryształem rezerwy Narwi – raz w Pucharze Polski. W sezonie 2003/04 Narew II pokonała u siebie Kryształ 7-1 (bramki Łukasz Bałazy – trzy, Marek Rogoziński, Piotr Kamionowski, Łukasz Załęski, Łukasz Podpora) w meczu drugiej rundy Pucharu Polski COOZPN. Do następnego starcia miało dojść we wrześniu 2004 roku, ale goście z Glinojecka oddali mecz pucharowy walkowerem. Meczów ligowych pomiędzy Narwią a Kryształem w seniorach nigdy nie było.

Narew zajmuje obecnie w tabeli drugie miejsce (21 punktów, bramki 37-16), Kryształ jest czwarty (19 punktów, bramki 31-11). Nasz zespół lepiej niż u siebie, radzi sobie na wyjazdach, gdzie wygraliśmy wszystkie cztery mecze (bramki 14-8) i jesteśmy w tabeli wyjazdowej wiceliderami. Z kolei Kryształ uczynił z Glinojecka swoją twierdzę i zwyciężył wszystkie pięć meczów (bramki 21-3!). Najbliżsi rywale Narwi odprawili ze swojego sezonu smutnych zawodników Iskry Krasne (6-2), Korony Szydłowo (3-0), GKS Strzegowo (5-0), Mazowsza Jednorożec (6-1) i PAF Płońsk (1-0). Jakkolwiek jest to dobry wynik, trzeba zaznaczyć, że w szesnastozespołowej lidze, drużyny te zajmują odpowiednio miejsca 13., 11., 15., 14. i 8.

Kryształ strzela zdecydowanie więcej bramek w drugich połowach meczów – dwa razy tyle, co w pierwszych połowach. Gole traci za to najczęściej pomiędzy 30 a 45 minutą meczu. Najlepszymi strzelcami drużyny są: Kacper Winiecki – 7 bramek (z tego 4 w spotkaniu z Jednorożcem), Paweł Lubasiński – 6 bramek, oraz Sebastian Czajkowski i Szymon Zawadzki – po 4 bramki.

Mecz w sobotę 12 października o godzinie 15:00 w Glinojecku.