Z życia klubu

Wyróżnienie dla Łukasza Grzeszczyka

Tygodnik „Piłka Nożna” nominował wychowanka Narwi, Łukasza Grzeszczyka do nagrody „Pierwszoligowca Roku”. Prestiżowe nagrody „Piłki Nożnej” wręczane są od 1973 roku, od 2008 roku – kiedy rozdzielono nazwy „Ekstraklasa” od „I liga” i stworzono osobne rozgrywki na dwóch poziomach, wprowadzono kategorię „Pierwszoligowca Roku”.

Dotychczas nagrody w tej kategorii dostawali tacy piłkarze jak Marcin Robak (2008), Adrian Błąd (2011), Michał Nalepa (2015), Damian Kądzior (2016).  4 lutego dowiemy się, kto z trójki: Łukasz Grzeszczyk (GKS Tychy), Bartosz Nowak (Stal Mielec) i Łukasz Trałka (Warta Poznań) – dołączy do tego grona.

Łukasz Grzeszczyk zaczynał swoją karierę w Narwi, debiutując w seniorach jako siedemnastolatek. Pierwszy sezon zakończył z dwoma występami i dwoma bramkami, w drugi m zaliczył 21 meczów i 2 bramki, natomiast w trzecim zagrał 31 razy, strzelając 7 bramek. Łącznie dało to 54 mecze i 11 bramek ligowych w latach 2004-2006.

Następnie reprezentował barwy Wisły Płock, Znicza Pruszków, Widzewa Łódź, Warty Poznań, GKS-u Bełchatów, Sandecji Nowy Sącz i od 2015 roku GKS-u Tychy.

 

Poniżej cytujemy opis nominacji dla Łukasza ze strony „Piłki Nożnej”:

Wychowanek Narwi Ostrołęka zadomowił się w Tychach. Może pochwalić się pięcioletnim stażem w GKS. W tym czasie zdążył spaść z I ligi, po roku wrócić do niej, strzelić historycznego gola na nowym stadionie, wprowadzić drużynę do ćwierćfinału Pucharu Polski, zostać kapitanem, zapracować na miano najlepszego egzekutora stałych fragmentów w I lidze, zdobyć mnóstwo goli ? wiele z nich pięknych ? i zaliczyć multum asyst. Jedynym czego brakuje to awans do Ekstraklasy
W prawie 150 ligowych meczach rozegranych przez niego w zespole Trójkolorowych zdobył 45 bramek. Do tego dołożył niemal drugie tyle asyst. Tylko w 2019 roku zdobył 12 goli i zanotował 14 kluczowych podań. Tyska drużyna posiada skarb, jednak jeszcze go nie spieniężyła. Praktycznie przed każdym sezonem GKS jest wymieniany w gronie kandydatów do awansu do Ekstraklasy, a na koniec to inni mają powód do organizacji fety.
Być może obecny sezon zmieni losy klubu oraz 32-letniego ofensywnego pomocnika. Grzeszczyk przyzwyczaił obserwatorów I ligi do swojej obecności, choć i w Ekstraklasie zdążył się pojawić. Siedem występów uzbieranych w Wiśle Płock, Widzewie Łódź i GKS Bełchatów trudno jednak traktować inaczej jak epizod. Na półmetku obecnego sezonu klub z Tychów traci zaledwie punkt do strefy barażowej, co może pomóc zespołowi Ryszarda Tarasiewicza w osiągnięciu ambitnego celu. Trójkolorowi nadal są również w grze o Puchar Polski. Do finału zostały dwa kroki, a pierwszą przeszkodą w drodze na Narodowy będzie Cracovia. Czy Pasy przekonają się o możliwościach Grzeszczyka?
Gratulujemy!

Jeden komentarz do “Wyróżnienie dla Łukasza Grzeszczyka

Możliwość komentowania została wyłączona.