AkademiaMłodzież NarwiSeniorzy

Porozumienie dla ostrołęckiej piłki

Dużo cierpliwości, dużo zaufania i jeszcze więcej dobrej woli wymagały od wszystkich stron negocjacje prowadzące do podpisania porozumienia pomiędzy trzema największymi klubami piłkarskimi w Ostrołęce. Ostatecznie możemy powiedzieć, że jest już pierwszy sukces – do porozumienia doszło, została wypracowana jego treść i zostało ono podpisane przez reprezentantów Ostrołęckiej Akademii Piłki Nożnej, OTS Korona Ostrołęka i MZKS Narew Ostrołęka.

Wszyscy zdajemy sobie jednak sprawę, że jest to dopiero początek drogi, która przebiegać może w przyszłości różnie. Ważne, że mamy jeden wspólny cel, którym jest dobro ostrołęckiej piłki nożnej, zarówno dla drużyny seniorów, jak i jej zaplecza. Celujemy w to, by zagrać jak najwyżej się da. Ufamy, że z pomocą Urzędu Miasta Ostrołęki i pozostałych Partnerów może się to udać.

Dużo na temat natury współpracy rozpoczętej pomiędzy naszymi klubami mówi grafika powyżej, przedstawiająca schemat organizacyjny w klubów w przyszłości – teraz będzie tam jeszcze brakowało kilku „cegiełek”, ale będą się one z czasem zapełniały.

Co zawiera umowa? Niedługo opublikujemy ją całą, a na razie szybkie résumé tego, co udało się ustalić:

 • kluby pozostają osobnymi podmiotami, są osobno zarządzane, nie ma żadnej fuzji, przybierania czyichś barw lub nazw; współpraca dotyczy tylko sekcji piłki nożnej;
 • Korona wycofuje drużynę seniorów, kilku jej zawodników przechodzi do Narwi;
 • do zarządu Narwi dołączone zostaną min. trzy osoby zaakceptowane przez zarząd, reprezentujące Koronę;
 • APN i Korona zajmować się będą szkoleniem dzieci i młodzieży do końca wieku młodzika U-12, zgodnie z rekomendacją PZPN-u, który proponuje szkółkom piłkarskim działanie do tej kategorii;
 • w Narwi prowadzone będzie szkolenie od młodzika U-12 do seniorów. Szkielet nowych drużyn przechodzących z kategorii U-12 do U-13 będzie tworzony corocznie z najlepszych zawodników APN i Korony, którzy właśnie dojdą do granicznego wieku;
 • pion drużyn młodzieżowych w Narwi będzie nosił nazwę Akademii Narwi, będzie posiadał oddelegowanych do zarządzania nim przedstawicieli wszystkich klubów, w tym dyrektora Akademii;
 • zawodnicy zmieniają barwy pomiędzy naszymi klubami bezpłatnie. Zysk z ewentualnej sprzedaży zawodnika jest dzielony procentowo według czasu spędzonego w danym klubie.

Aby wszystko było w pełni transparentne, za jakiś czas opublikujemy na stronie całą treść porozumienia.

 


Mariusz Sadłowski, Marcin Roman (obaj APN), Andrzej Mierzejewski, Kamil Drężek (obaj Narew), Artur Laskowski, Przemysław Zabielski (obaj Korona). (fot. um)

 

Przedstawiciele klubów wraz z przedstawicielami Miasta Ostrołęki – prezydentem Łukaszem Kulikiem (w środku) i Arkadiuszem Dobkowskim. (fot. um)

 

7 komentarzy do “Porozumienie dla ostrołęckiej piłki

 • To wszystko wyglada obiecujaca i ma sens, jest mysl i strategia, teraz wszystko zalezy od dobrej woli wspolpartnerow, zabezpieczenia srodkow na tak powazny projekt no i oczywiscie szczerej i owocnej wspolpracy pomiedzy kadra trenerska, Zarzadami i spolecznoscia wszystkich trzech Klubow. Zyczymy powodzenia.

 • To się powinno udać jeśli wszyscy partnerze będą poważnie traktować warunki porozumienia i do końca się z nich wywiązywać. Powodzenia!!!

 • To się powinno udać jeśli wszyscy partnerzy będą poważnie traktować warunki porozumienia i do końca się z nich wywiązywać. Powodzenia!!!

 • Patrząc na schemat czy powrócą drużyny w rocznikach 2001 i 2003?

  • Schemat pokazuje co w planach, a roczniki po boku są dla lepszego zobrazowania. Planujemy w wakacje utworzyć rocznik 2008 już na podstawie nowych ustaleń. Tymczasem roczniki 2004, 2005, 2006 i 2007 APN będą szły zgodnie z poprzednią umową jako APN Narew. Z prostego powodu – aby nie tracić miejsc w lidze mazowieckiej i Ekstralidze. Pytalismy w zwiazku i nie bylo zezwolenia na zachowanie miejsca.

 • Dla Ilu zawodników będzie miejsce w tworzonej Akademii Narwi? Czy utalentowani chłopcy ze Złotej, Rzekunianki czy Ołdak będą brani pod uwagę? Robi się gęsto, bo nikt nie chce szkolić po 12 roku. Korona była alternatywą.

  • W roczniku 2008 planujemy posiadanie dwóch zespołów, czyli około 40 zawodników. Jeśli będzie więcej chętnych, to pomyślimy i o trzeciej drużynie. Chodzi o to, żeby mieli dużo gry i rozwoju, a nie perspektywę przesiedzenia całego sezonu na trybunach. Co do innych klubów – oczywiście wszyscy są mile widziani.

Możliwość komentowania została wyłączona.