Szykuje się awans? Czekamy na potwierdzenie

Polski Związek Piłki Nożnej zorganizował dzisiaj naradę przedstawicieli wojewódzkich ZPN-ów, którzy od godziny 12 do ok. 16:00 radzili, co dalej zrobić z ligami nie będącymi bezpośrednio pod nadzorem PZPN. Opublikowany już został oficjalny komunikat związku na temat udzielonych rekomendacji. Zgodnie z nim do wyższych lig awansują drużyny zajmujące obecnie w tabelach miejsca promowane awansem, nie będzie jednak baraży i spadków.

Poniżej cytujemy najważniejszy fragment komunikatu:

„Obowiązujące rozporządzenia rządowe dotyczące epidemii COVID-19 uniemożliwiały kontynuowanie rozgrywek w zaplanowanej pierwotnie formie. Jednocześnie informujemy, że za układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.”

Z racji tego, że niejednokrotnie poszczególne związki miały od siebie inne zdanie, postanowiliśmy dopytać się, jak to wyglądać będzie na terenie Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. W rozmowie telefonicznej z prezesem Narwi, prezes Ciechanowsko-Ostrołęckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Waldemar Trochimiuk poinformował, że ostateczne decyzje na terenie MZPN zostaną podjęte na zebraniu zarządu na początku przyszłego tygodnia. Wtedy będzie można otwierać szampany i „spotkać” się na wideokonferencji, aby uczcić ewentualny awans.

Nieoficjalne źródła (np. warszawscy dziennikarze sportowi) informują, że Mazowiecki Związek Piłki Nożnej nie będzie się wyłamywał i przegłosuje taki sam wariant. Mimo tego, działacze mają jeszcze prawo wprowadzić np. spadki lub baraże. Z kolei przykładowo Wielkopolski ZPN poinformował, że na jego terenie będą awansy drużyn, które zajęły premiowane nimi miejsca oraz dodatkowo awansy wszystkich zespołów będących w strefach barażowych.

12 maja PZPN spotka się z przedstawicielami związków, by rozmawiać o III lidze. Najprawdopodobniej z „naszej” grupy III ligi awansuje Sokół Ostróda. Do czwartych lig spaść mają Ruch Wysokie Mazowieckie, KP Wasilków i Polonia Warszawa. Jeśli wszystko potoczy się zgodnie z tymi założeniami, z Polonią spotkamy się w IV lidze jeszcze tej jesieni.

 

4 komentarze do “Szykuje się awans? Czekamy na potwierdzenie

 • 08/05/2020 o 06:36
  Permalink

  Gratulacje. Teraz widac jak wielka robotę zrobił klub i jak każdy z tych 15 meczy był ważny. To do szcześliwej oby jesieni.

 • 12/05/2020 o 16:11
  Permalink

  I jest potwierdzenie?

 • 15/05/2020 o 08:17
  Permalink

  Nadal do dziś nie ma decyzji. Coś w MZPN mają za dużo do stracenia???

  • 15/05/2020 o 16:51
   Permalink

   MZPN dał właśnie komunikat:

   „W związku z pojawieniem się na stronie internetowej Delegatury w Radomiu informacji dot. zakończenia sezonu rozgrywkowego 2019/2020 Mazowiecki Związek Piłki Nożnej informuje, że decyzja w powyższej sprawie zostanie podjęta przez Zarząd Związku w terminie do dnia 25.05.2020 roku.

   Dotyczy to również meczów barażowych o awans do wyższych klas rozgrywkowych przewidzianych w zasadach awansów i spadków oraz ustalenia kolejności miejsc w tabelach końcowych.”

Możliwość komentowania została wyłączona.