LigaRywaleSeniorzy

Komunikat MZPN dopiero za tydzień. Prasa podaje „przecieki”

Na stronie internetowej Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej pojawił się komunikat, z którego wynika, że zasady awansów i spadków zostaną dopiero ustalone i podane w terminie do 25 maja. Poniżej przytaczamy treść komunikatu.

W związku z pojawieniem się na stronie internetowej Delegatury w Radomiu informacji dot. zakończenia sezonu rozgrywkowego 2019/2020 Mazowiecki Związek Piłki Nożnej informuje, że decyzja w powyższej sprawie zostanie podjęta przez Zarząd Związku w terminie do dnia 25.05.2020 roku.

Dotyczy to również meczów barażowych o awans do wyższych klas rozgrywkowych przewidzianych w zasadach awansów i spadków oraz ustalenia kolejności miejsc w tabelach końcowych – pisze MZPN.

Wpis został „sprowokowany” wiadomością Radomskiej Delegatury z 13 maja, w której powiadomiono, że to Radomiak II Radom został mistrzem IV ligi mazowieckiej, grupy południowej. Wiadomość ta stworzyła wiele kontrowersji, ponieważ regulamin można interpretować na różne sposoby i rezerwy Radomiaka są liderami ligi tylko w niektórych wariantach.

Delegatura poinformowała też, że „wiele klubów z regionu radomskiego podpisało się pod petycją, aby w niższych ligach odwołać mecze barażowe. Chodzi tutaj po pojedynki wicemistrzów w Campeon.pl Lidze Okręgowej, Pineks Klasy A oraz Nice Sport 2, klasy B. Decyzje ostateczne podejmować będzie zarząd MZPN, ale jest „zielone światło”, aby tak się stało.” Plan rzekomo zakłada, że w przyszłości nie będzie trzeba rozgrywać baraży o awans do III ligi.

Gazeta „Echo Dnia” podała do publicznej wiadomości jeden z wariantów organizacji IV ligi, o których mówi się nieoficjalnie. Zgodnie z nim rozgrywki w tej lidze podzielone zostaną na cztery grupy po 10 zespołów. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy po jesieni – wiosną grałyby w grupie mistrzowskiej o awans. Pozostałe drużyny walczyłyby dalej, o utrzymanie w lidze.

 

3 komentarze do “Komunikat MZPN dopiero za tydzień. Prasa podaje „przecieki”

  • A kiedy wracamy do treningów i dokąd będziemy trenować ?

  • Tak pytanie kiedy treningi i jakie zasady gry? Trudno zakladac by w naszej lidze ktos byl w stanie zachowywac rezim ala ekstraklasa czy serie A.

    • Zaczynamy w przyszły wtorek, niedługo napiszę więcej 🙂 Póki co trzeba się stosować do wytycznych rządu, ale mamy wszyscy nadzieję, że będą one wkrótce zluzowane.

Możliwość komentowania została wyłączona.