Trzech debiutantów. Drężek wśród najmłodszych

W meczu z GKS-em Pokrzywnica po raz pierwszy w meczu ligowym na boisku w drużynie seniorów Narwi pojawili się trzej zawodnicy: Konrad Drężek, Filip Kiernozek i Bartosz Siurnicki. Drężek wybiegł na boisko w wyjściowym składzie, Kiernozek pojawił się na nim, gdy Drężek doznał kontuzji, a Siurnicki w końcówce zmienił Mariusza Marczaka.

Warto odnotować, że występ Konrada Drężka sprawił, iż stał się on jednym z najmłodszych debiutantów w historii Narwi. Konkretnie na liście debiutantów zajmuje dziewiątą pozycję. Znajdujemy się w ogóle w okresie historii Narwi, w którym najczęściej młodzi dostają szansę debiutu – wystarczy przyjrzeć się tej czołówce. Kevin Karwowski, Kacper Stepnowski, Jan Białobrzewski i Kacper Niedźwiecki to przecież członkowie obecnej drużyny, z czego z Pokrzywnicą nie zagrał tylko Stepnowski (był zmiennikiem Andrija Radczenki). W dodatku na liście jest Kuba Żendzian, który po wypożyczeniu do Kurpika Kadzidło wrócił do klubu i będzie odbudowywał się w drugiej drużynie Niebiesko-Czerwonych.

Jako ciekawostkę możemy jeszcze podać, że przed ukończeniem siedemnastego roku życia debiutowali także (pozycje 11-24): Norbert Dobkowski (debiut w 2014), Mirosław Rurka (1983), Maciej Młynarski (2012), Jacek Żylak (1992), Konrad Kotowski (2014), Jerzy Zych (1995), Jacek Bocianiak (1977), Grzegorz Kwiatkowski (1996), Leszek Marczak (1967), Paweł Wielgoliński (2002), Piotr Dawidzki (2001), Bartłomiej Majewski (1996), Konrad Godlewski (2018) i Remigusz Dąbrowski (2001).

Konrad Drężek w APN Ostrołęka trenował od początku istnienia akademii, a od 2013 do 2020 roku zaliczył 132 mecze ligowe i strzelił w nich aż 55 bramek. Z pewnością jest melodią przyszłości Narwi. Mecz z Pokrzywnicą zakończył się dla niego po urazie, po którym potrzebował zmiany. Czekamy jeszcze na informację, jaka jest jego sytuacja.

Niewiele starszy jest 18-letni Filip Kiernozek, wychowanek w sumie kilku ostrołęckich klubów, w których grał w piłce młodzieżowej. Zaczynał on w UKS Narew Ostrołęka (6/0), następnie reprezentował barwy UKS Złota Ostrołęka (dwa lata, 19/10) i Korony Ostrołęka (w juniorach 34/2). W sezonie 2018/19 zadebiutował w piłce seniorskiej, notując w rezerwach Korony 16 meczów i 3 bramki oraz dwa występy w pierwszym zespole w IV Lidze. Jesienią 2019 roku w IV lidze zagrał w 9 meczach, strzelając bramkę Makowiance Maków Mazowiecki.

Filip dołączył do Narwi wiosną, jednak w trzech dodatkowych meczach o IV ligę nie pojawił się na boisku. Z Pokrzywnicą wszedł na nie w 40. minucie, a pod koniec meczu zdobył bramkę po bardzo dobrej wrzutce Kevina Karwowskiego.

Wreszcie Bartosz Siurnicki to wychowanek Narwi z rocznika… 1990. Wiosną 2008 roku zagrał w dwóch meczach rezerw naszego klubu, w których strzelił bramkę. Następnie wyruszył do Warszawy, gdzie reprezentował barwy najpierw podwarszawskiego KS Łomianki, następnie Świtu Warszawa. Kolejnymi klubami w jego piłkarskim CV były Korona Ostrołęka, KS Wąsewo, Rzekunianka Rzekuń i wreszcie w minionym sezonie znów Korona Ostrołęka (8 meczów w IV lidze).

Po kliknięciu na  nazwiska zawodników powyżej, przeniesiecie się do ich sylwetek.

Gratulujemy debiutów i życzymy, by kolejne mecze przyniosły jeszcze wiele występów, bramek i astyst!

 

Tekst i opracowanie statystyk: Tomasz Mrozek. Zdjęcia: Robert Kępisty.

One thought on “Trzech debiutantów. Drężek wśród najmłodszych

  • 03/08/2020 o 09:36
    Permalink

    Dobry kurs Klubu Narew, inwestycja w swoich wychowanków jest największym kapitałem!

Możliwość komentowania została wyłączona.