LigaSeniorzyTransfery

Debiut Ołeha Ochrimenki

W meczu z GKS-em Strzegowo od początku drugiej połowy na prawej obronie pojawił się Ołeh Ochrimenko, zaliczając debiut w barwach Narwi. 27-letni Ukrainiec został tym samym dziewiętnastym obcokrajowcem, który zagrał w naszym klubie.

Ołeh testowany był już zimą, mając dołączyć do Narwi na rundę wiosenną. Tymczasem z powodu epidemii koronawirusa odwołano rundę i pozostał na Ukrainie, gdzie trenował z drugoligowym klubem.

Ochrimenko jest wychowankiem akademii zespołu Juność Czernihów, gdzie grał w 2. lidze juniorów na Ukrainie. Następnie reprezentował barwy klubów Polesie Dobrjanka, FK Nieżin, Frunzeniec Nieżin, JUŹ Czernihów, Jedniść Płiski i Polesie Żytomierz. W tym ostatnim klubie grał w II lidze Ukrainy (12 meczów w sezonie 2017/18). Jesienią 2018 roku przyjechał do Polski i w ciągu roku rozegrał 14 meczów w barwach KS Wąsewo, strzelając dwie bramki.

Jego pełną karierę piłkarską prześledzić możecie na stronie z profilem zawodniczym (tutaj).

Dotąd oprócz już tysięcy Polaków, w Narwi grało sześciu Nigeryjczyków, 4 Białorusinów, 4 Ukraińców, Egipcjanin, Gruzin, Kameruńczyk, Łotysz i Amerykanin. Poza Ochrimenką, z Ukrainy pochodzili Taraś Wołyneć (grał w 2007 roku), Wołodymyr Chomyn (2014-15) i grający obecnie Andrij Radczenko.

Życzymy wielu udanych meczów!

Jeden komentarz do “Debiut Ołeha Ochrimenki

  • Mega spokój jak gra na środku obrony. Czyta bardzo dobrze grę. Inteligenty zawodnik. Jak oglądałem go w Wąsewie.

Możliwość komentowania została wyłączona.