LigaRezerwySeniorzy

Zapowiedź: jedynka z Bieżuniem, dwójka z Mystkówcem

Sobota i niedziela przyniosą kolejne mecze Narwi i Narwi II w ligach. Pierwszy zespół o godzinie 16:00 w sobotę podejmie Wkrę Bieżuń na stadionie przy ul. Witosa 1. Druga drużyna zagra w niedzielę o godz. 11:00, na stadionie przy ul. Partyzantów 3. Jej rywalem będzie WKS Mystkówiec. Wstęp na oba mecze jest darmowy, ale na meczu pierwszej drużyny wrzucić będzie można dobrowolnie swoją „cegiełkę” na działalność klubu lub zakupić narwiańskie gadżety.

Z Wkrą Bieżuń zagraliśmy w jednej lidze tylko raz, w minionym sezonie. Ze względu na odwołanie niemal całej rundy wiosennej, bezbramkowy remis z jesieni 2019 pozostaje jedynym oficjalnym meczem obydwu drużyn.

Obecnie Narew zajmuje drugie miejsce w tabeli, ze stratą jednego punktu do Żbika Nasielsk, który wykorzystał nasze potknięcie w Szydłowie. Wkra Bieżuń jest na 9. miejscu, mając na koncie dwa zwycięstwa, trzy remisy i trzy porażki. Co ciekawe Wkra pokonała na wyjeździe właśnie Koronę Szydłowo (3-1), oraz u siebie KS Wąsewo, aż 9-1. Nasi rywale remisowali z Soną Nowe Miasto (1-1), Błękitnymi Raciąż (1-1) i Konopianką Konopki (2-2), przegrali zaś z Ostrovią Ostrów Mazowiecka (1-2), Żbikiem Nasielsk (1-4) i MKS-em Ciechanów (0-1). Od czterech meczów Wkra nie zwyciężyła, notując po remisie i porażce zarówno u siebie, jak i na wyjeździe.

Najlepszym strzelcem zespołu jest Michał Dzięgielewski, zdobywca sześciu bramek. Tuż za nim na liście jest Maciej Watkowski – 5 bramek (część z karnych), a dalej Daniel Ziółkowski – 3 bramki. Kolejne cztery gole rozdzielili między sobą czterej zawodnicy (Krajewski, Rokicki, Przybyszewski, Malinowski).

Pary 9. kolejki LO:

Błękitni Raciąż Sona Nowe Miasto 27 września, 11:00
Konopianka Konopki Żbik Nasielsk 26 września, 15:00
MKS Ciechanów KS Wąsewo 26 września, 16:00
Narew Ostrołęka Wkra Bieżuń 26 września, 16:00
GKS Pokrzywnica Korona Szydłowo 26 września, 15:00
GKS Strzegowo Ostrovia Ostrów Maz. 26 września, 16:00
PAF Płońsk Iskra Krasne 26 września, 16:00
Kryształ Glinojeck Tęcza Ojrzeń 26 września, 16:30

Niedzielne przedpołudnie przyniesie możliwość oglądania w akcji ostrołęckiej młodzieży, stanowiącej zespół rezerw Narwi. Na stadionie na osiedlu Wojciechowice pojawi się WKS Mystkówiec.

Ciekawa jest historia starć rezerw Narwi, które przebiegały nietypowo. Zaczęły się zwycięstwem (3-1), a następne zwycięstwo (1-0) po meczu zweryfikowano na walkower 0-3, gdyż juniorzy Narwi, którzy zagrali wcześniej w swojej lidze młodzieżowej, zaliczyli o kilka minut za dużo w rezerwach. Kolejny sezon był nietypowy, bo rezerwy Narwi prowadzone przez Janusza Czapskiego, akurat mecze z Mystkówcem oddały walkowerami.

  • jesień 2007: wyjazd, wygrana 3-1 (bramki Remigiusz Dąbrowski, Konrad Dąbrowski, Krzysztof Dzieruk); trener Tomasz Słowik
  • wiosna 2008: dom, wygrana 1-0 (bramka Awuji Edebor), mecz zweryfikowany jako walkower 0-3. Trener Tomasz Słowik
  • jesień 2008: wyjazd, porażka 0-3 walkowerem. Drużyna nie wyjechała na mecz. Trener Janusz Czapski.
  • wiosna 2009: dom, porażka 0-3 walkowerem. Rezerwy nie zebrały się na mecz. Trener Janusz Czapski.

Z WKS-em Mystkówiec łączą nas również dwa mecze pomiędzy pierwszą drużyną Narwi, a zespołem z gminy Somianka. Odbudowująca się Narew zacząć musiała od B-klasy, gdzie pokonała WKS najpierw 2-1 na wyjeździe (mecz w Rząśniku, gole Marcina Kobrzyńskiego i Emila Chorążewicza), a następnie przypieczętowała awans, wygrywając na Witosa 11-1 (gole Chorążewicz dwa, Pędzich trzy, Gontarz dwa, A. Mierzejewski, Stachowicz dwa i Kobrzyński).

Jedno jest pewne, w niedzielę na Partyzantów nie przewidujemy walkoweru 🙂

FC 2013 Różan Iskra Zaręby Kościelne 27 września, 11:00
Narew II Ostrołęka WKS Mystkówiec Stary 27 września, 11:00
GLKS Lelis Orz Goworowo 26 września, 15:00
Świt Baranowo KS Pniewo 26 września, 16:00

W tej kolejce pauzuje KS Pniewo.

P.S. Po kliknięciu w plakaty otworzą się ich większe wersje.
Opracowanie tm.

Jeden komentarz do “Zapowiedź: jedynka z Bieżuniem, dwójka z Mystkówcem

  • Czy do meczu z Żbikem Mara,Pełtak,Borkowski i Skorupka wyzdrowieją?

Możliwość komentowania została wyłączona.