LigaRywaleSeniorzy

Trzeci raz z Wąsewem. Rezerwy zagrają z Zarębami

Pomimo tego, że do Wąsewa nie jest daleko, oraz że tamtejszy klub istnieje od 1976 roku (reaktywowany w 2008), mieliśmy do tej pory zaledwie jeden wspólny sezon w seniorach. Narew posiada pozytywny bilans z sobotnimi rywalami, bo oba dotychczasowe mecze w sezonie 2018/19 wygrała – 2-1 (relacja tutaj) u siebie i 3-0 na wyjeździe (relacja tutaj).

Na początku meczu z jesieni 2018 bramki strzelili Paweł Kuzia i Konrad Sobotka i zanosiło się na łatwą wygraną, ale goście grali ambitnie i zdobyli gola kontaktowego, nie dając się już zaskoczyć. Wiosenny rewanż w Wąsewie był wyrównany przez pierwszą połowę. W drugiej punktowała już tylko Narew, a golami podzielili się Tomasz Niedźwiecki, Paweł Skarzyński (rzut karny) i Kamil Gontarz.

Z wymienionych strzelców, Niedźwiecki i Gontarz zakończyli już swoje przygody z piłką, Sobotka gra i strzela w Rzekuniu, a w kadrze znajdują się wciąż Skarzyński i Kuzia. Ten pierwszy występował częściej na początku sezonu, drugi natomiast nie wznowił jeszcze treningów po długiej kontuzji. Dochodzą jednak wieści, że jest ze zdrowiem Pawła jest już lepiej.

Poniżej przypomnimy skrót meczu z wiosny 2019.

W obecnym sezonie zawodnicy trenera Roberta Wilczewskiego radzą sobie średnio. Wygrali trzy z dziewięciu meczów, w pozostałych ponosząc porażki, przy bilansie bramkowym 15-33. Z tych piętnastu bramek za 10 odpowiadają po połowie Paweł Murawski i Kamil Wojdak. Ten drugi jest stoperem i etatowym wykonawcą rzutów karnych, dzięki czemu stał się jednym ze strzeleckich liderów. Wąsewo jest zresztą liderem ligi, jeśli chodzi o podyktowane dla tej drużyny rzuty karne.

Ze znanych nam zawodników, w Wąsewie gra wychowanek Narwi, Daniel Wargulewski, który wystąpił w tym sezonie w ośmiu meczach, strzelając jedną bramkę. Przypomnijmy, że w latach 2003-2015 (z trzyletnią przerwą) rozegrał on w Narwi 166 meczów ligowych i strzelił w nich 4 bramki. Mózgiem zespołu jest 45-letni weteran boisk, Michał Rychlik (na zdjęciu). „Rychal” spędził 11 lat w Koronie Ostrołęka (2001-2012), jest więc znany odrobinę starszym kibicom z naszego miasta. Zawsze ambitny, zawsze waleczny, do tej pory potrafi zagrać bardzo dokładną piłkę, prosto na nogę zawodnika. Pomimo lecących lat, na wychowanka Ostrovii trzeba będzie zwrócić uwagę.

Jako ciekawostkę podamy jeszcze informację, że przez cztery lata LZS Wąsewo, przodek dzisiejszego KS-u grał w jednej lidze z rezerwami Narwi. Było to w sezonach 1978/79, 1979/80, 1980/81 i 1982/83. Jeden sezon przerwy spowodowany był awansem rezerw.

  • 1978/79: wyjazd 6-5, dom 7-4
  • 1979/80: wyjazd 1-3, dom 5-3
  • 1980/81: wyjazd 3-2, dom 4-1
  • 1982/83: dom 1-1, wyjazd – nieznany wynik

Tymczasem w niedzielę rezerwy czeka wyjazd do Zaręb Kościelnych, na mecz z Iskrą. Będzie to pierwszy w historii mecz tych zespołów, co spowodowane jest krótką historią Iskry, powstałej w 2015 roku.

Z drużyną spod Ostrowi Mazowieckiej grała jednak pierwsza drużyna Narwi, kiedy nasz klub zaczynał odbudowę. Na wyjeździe zremisowaliśmy wtedy w strugach deszczu 2-2, po golach Pawła Lutrzykowskiego i wyrównującej bombie Piotra Dąbrowskiego (obrońcy, „PD1”) z dystansu. Na początku meczu rzut karny przestrzelił Michał Markowski. Rewanż w Ostrołęce był rzezią niewiniątek i zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 9-0. Dwa gole strzelił Markowski, po trzy dorzucili Bartek Pędzich i Kamil Gontarz, a wynik zamknął znów Dąbrowski.

Iskra do tej pory przegrała wszystkie pięć meczów, startować będzie więc z zerem punktów na koncie. Przez ten czas uzbierała zaledwie trzy bramki, tracąc ich 19. W zespole gra jeden były mieszkaniec Ostrołęki, Piotr Grabiński, który kiedyś grał także w Orzu Goworowo.


Liga Okręgowa Ciechanów-Ostrołęka

KS Wąsewo – Narew Ostrołęka

Sobota, godz. 16:00, Wąsewo

Sędziuje: Tadeusz Siemionko

Aktualna tabela tutaj.

 

Klasa B, gr. ostrołęcka

Iskra Zaręby Kościelne – Narew II Ostrołęka

Niedziela, godz. 15:00, Zaręby Kościelne

Sędziuje: Adrian Beczak

Aktualna tabela tutaj.

 

fot. Mateusz Pełtak; tekst tm