LigaSeniorzy

Zawirowania w tabeli ligowej. Sona na salonach

Trzynasta kolejka ligi okręgowej przyniosła sporo remisów i kilka niespodziewanych rezultatów. Dobrą grę Konopianki z Narwią braliśmy pod uwagę, więc chociaż liczyliśmy na zwycięstwo naszych piłkarzy, nie nazwiemy remisu sensacją. Sporą niespodzianką było zwycięstwo przedostatniej Iskry Krasne z dziesiątą Ostrovią. Dzięki temu wynikowi Iskra wyskoczyła ponad kluby z dołu tabeli, na dwunaste miejsce.

Drugą niespodzianką jest kolejne ważne zwycięstwo Sony Nowe Miasto, tym razem w Ciechanowie. Wydawało się, że zespół, który zaczął ligę od potężnego łomotu w Szydłowie (0-8), będzie dostarczycielem punktów, a tu mecze lecą, a Sona właśnie doszła do szóstego kolejnego zwycięstwa. W samej ostatniej passie ma skalpy Kryształu Glinojeck, Błękitnych Raciąż, Tęczy Ojrzeń, Konopianki, Iskry Krasne i teraz MKS-u, a wcześniej zwyciężyła też Strzegowo i Wąsewo. Wydawało się, że w meczu MKS Ciechanów – Sona, to gospodarze odrobią stratę  i wyminą rywali w tabeli, tymczasem przyjezdni wygrywali już 2-0, a mecz zakończyli na wyniku 3-2.

Drogę Sony na podium pokazuje poniższy wykres. Warto zwrócić uwagę, że poza pierwszą wpadką pojawia się na nim tylko jedno czerwone pole symbolizujące porażkę. To właśnie z Soną zakończymy rundę i liczymy na to, że wykres zakończy się kolejnym czerwonym paskiem, ale widać już, że będzie to ciężki mecz.

Wracającdo obecnej kolejki, okazałym wynikiem zakończył się pojedynek Żbika Nasielsk z czerwoną latarnią ligi, GKS-em Strzegowo. Żbik załadował GKS-owi dziewięć bramek na wyjeździe, w tym przy jednej pomogli mu gospodarze.


Aktualna tabela ligowa:

 

Wyniki 13. kolejki:

Kryształ Glinojeck – Wkra Bieżuń 1-1
Tęcza Ojrzeń – Korona Szydłowo 1-1
Narew Ostrołęka – Konopianka Konopki 1-1
PAF Płońsk – KS Wąsewo 1-0
GKS Strzegowo – Żbik Nasielsk 0-9
Iskra Krasne – Ostrovia Ostrów Maz. 2-3
GKS Pokrzywnica – Błękitni Raciąż 0-1

 

2 komentarze do “Zawirowania w tabeli ligowej. Sona na salonach

  • Liczymy, że się zakończy nie niebieskim kolorem Sony, która już nic nie musi – pozdrawiamy

  • Sprawa wydaje sie aktualnie prosta jak rok temu.. kto wygra jesień ten awansuje…

Możliwość komentowania została wyłączona.