Historia

Zmarł trener Andrzej Prawda

W wieku 69 lat zmarł trener Andrzej Prawda – poinformował zarząd Znicza Pruszków. Prawda prowadził Narew w latach 1980-1982, w 39 meczach ligowych. Z Narwią wygrał ligę okręgową (na 4. poziomie ligowym), po czym wygrał turniej barażowy o awans do III ligi. W trzeciej lidze dane mu było poprowadzić Niebiesko-Czerwonych w trzynastu meczach.

Zmarły trener był osobą kompetentną, zjednującą sobie otoczenie osobowością. Był spokojnym, cierpliwym człowiekiem, podchodzącym do innych z szacunkiem. Ostatni raz redakcji naszej strony udało się porozmawiać z nim po meczu Narew – Huragan Wołomin, w 2012 roku, kiedy zaczął opowiadać o swojej przygodzie w naszym klubie.

Ładnie pożegnała go też strona Znicza Pruszków, pisząc że m.in. „w swojej karierze odwiedził niemalże każdy polski stadion, miał przyjaciół w każdym krańcu Polski, a jego nazwisko znane było w całym kraju.  

Jeśli dobrze wyliczyliśmy, prowadził 28 klubów w seniorach, do tego szkolił młodzież m.in. w Pruszkowie i Warszawie. W sezonie 1988/89 przez moment był trenerem Jagiellonii Białystok na szczycie ligowej piramidy w Polsce.

– Bardzo dobry trener, znający swoje rzemiosło, dusza towarzystwa.”Prawdziwku” będzie Ciebie brakowało, ale zostaniesz na zawsze w naszej pamięci – napisał trener Jerzy Tonewo, który prowadził zespół Narwi przed Andrzejem Prawdą.

Cześć jego pamięci!

Jeden komentarz do “Zmarł trener Andrzej Prawda

  • Od rodziny trenera Prawdy dostaliśmy informację, że pogrzeb odbędzie się na Cmentarzu Północnym w Warszawie dnia 27.11.2020 o godzinie 12 w budynku C.

Możliwość komentowania została wyłączona.