Punkt zamiast trzech

Strzelec bramki dla Narwi - T.Niedźwiecki

Narew zremisowała 1-1 z Pilicą Przedbórz w meczu, który zakończył się dziesięć minut temu. Widowisko było całkiem ciekawe, ale usilnie próbowali je zepsuć sędziowie, którzy (szczególnie boczny bliżej trybuny krzesełkowej) ewidentnie sprzyjali gościom. Swój cyrk zaczęli w 8. minucie, kiedy nie uznali prawidłowo zdobytej bramki dla Narwi (strzał głową Ostaszewskiego). Później wspomniany pan liniowy w dosłownie każdej możliwej decyzji pokazywał coś innego niż miało miejsce na boisku. Oczywiście na korzyść Pilicy, dla której ten mecz to było „być albo nie być”. Za takie rzeczy się sędziów zawiesza, ciekawe jak wygląda raport obserwatora z Skierniewickiego OZPN-u?

Narew pomimo przeszkód objęła prowadzenie (tak naprawdę po raz drugi) w 75. minucie meczu. Piłkę ze skrzydła w środek zagrał Michał Lelujka. Dostał się do niej Tomek Niedźwiecki i trybuny oszalały. Niestety prowadzenie trwało tylko dziewięć minut. Po jednej z akcji gości sytuację chciał ratować Andrzej Łyziński, ale niestety jego wyjście z bramki okazało się zgubne w skutkach – piłkę wykopał za słabo, trafiła ona do Rosjanina Jermakowa, a ten przelobował „Łyżwę” i powracającego ostatniego obrońcę. Nasz bramkarz zrehabilitował się w końcówce, kiedy Pilica przycisnęła. Łyziński wybronił wtedy strzały w trzech bardzo trudnych sytuacjach.

Mecz był jak najbardziej do wygrania. Chyba trochę za późno na boisko został wpuszczony Wojtek Skorupka, który poukładał grę lewą stroną (niestety Adrian Chorąży tego meczu nie może zaliczyć do udanych). Sytuacje strzeleckie miał Przemysław Olesiński, który mógł przynajmniej dwa razy pokonać niepewnego bramkarza gości. Podział punktów nie jest sprawiedliwy. Jak mówi stare piłkarskie przysłowie „gdyby sprawiedliwy był sprawiedliwym”…

Na dodatek straciliśmy kolejnego piłkarza. W 22. minucie boisko opuścił kontuzjowany Mateusz Nakielski.

Narew Ostrołęka 1-1 (0-0) Pilica Przedbórz
Niedźwiecki 75 – Jermakow 84

Narew: 22 Łyziński – 2 Chorąży (61. 20 Skorupka), 15 Zalewski, 3 Ostaszewski, 7 Pragacz – 13 Nakielski (22. 16 Strzeżysz), 8 Stachowicz, 5 Dawidzki, 11 Lelujka – 14 Olesiński, 10 Niedźwiecki.

Pilica: 1 Dzwonkowski – 5 Bartkowiak, 23 Bała (46. 19 Strojkowski [Ż]), 3 Lizińczyk – 21 Jończyk, 7. Rabenda (58. 8 Jermakow), 13. Pyka, 16 Balcerek, 14 Kornacki – 17 Janowski, 18 Grala.

Sędziowie: Grzegorz Dąbrowski (główny), Tomasz Łukasik, Kamil Baranowski (asystenci; wszyscy OZPN Siedlce). Obserwator reprezentował OZPN Skierniewice.

3 komentarze do “Punkt zamiast trzech

Możliwość komentowania została wyłączona.