LigaSeniorzyTransfery

Mateusz Nakielski zawodnikiem Narwi

Zarząd Narwi Ostrołęka informuje, że zawodnikiem klubu został już oficjalnie Mateusz Nakielski, wychowanek Narwi, który wraca do niej po dziewięciu latach. 29-letni napastnik przez ostatnie lata był zawodnikiem Puszczy Hajnówka, w barwach której został królem strzelców ligi okręgowej, królem strzelców IV ligi oraz był liderem snajperów jesienią tego sezonu.

Napastnik związał się z Narwią półtoraroczną umową i przechodzi do nas na zasadzie transferu definitywnego.

Mateusz zaczynał przygodę z piłką w drużynie PUMKS 2000 Ostrołęka, która połączyła się z Narwią i tak trafił do naszych drużyn młodzieżowych, a także zespołu rezerw seniorów, w którym zadebiutował jako 16-latek. Po kilku latach w Rzekuniance Rzekuń, gdzie był podstawowym zawodnikiem (48 meczów, 24 bramki), wrócił do Narwi, by grać w niej w latach 2011-2012 w III i IV lidze, jako środkowy pomocnik (25 meczów, 6 bramek).

Następnie Mateusz wyjechał na studia do Hajnówki, gdzie podjął też pracę w nadleśnictwie. Przekwalifikowany na napastnika został ikoną Puszczy Hajnówka, strzelając w latach 2013-2020 95 ligowych bramek w 137 meczach. Był też… grającym rzecznikiem prasowym klubu, co trzeba przyznać, że nie należy do typowych aktywności zawodników. W międzyczasie grał także w Turze Bielsk Podlaski (37 meczów, 10 bramek). Z oboma klubami zaliczył całe spektrum lig, grając w okręgówce, IV lidze i III lidze. Jesienią w 15 meczach strzelił 23 bramki, a w dwóch meczach pucharowych dorzucił cztery kolejne. Do tego zapisał na swoim koncie sporą garść asyst.

Mateusz Nakielski zagrał już wczoraj w drugiej połowie sparingu z Marcovią Marki, gdzie zaprezentował próbkę swoich możliwości.

Witamy ponownie!

 

8 komentarzy do “Mateusz Nakielski zawodnikiem Narwi

 • Największy problem mamy z środkiem obrony po kontuzji Pełtaka. Będzie jakiś transfer na środek obrony?Wiadomo że Borkowski i Oleg podstawowi ale Narew najlepiej grała z 3 obrońcami

  • To zależy od wielu czynników. Nie ukrywam, że myślimy o obrońcy, ale to już kwestia tego, czy on zdecyduje się grać w Ostrołęce.

  • Narew straciła 10 goli w 15 meczach, a w 9 zachowała czyste konto. W każdym meczu jesteśmy faworytem, więc gramy ofensywną piłkę. Gdybyśmy mieli się bronić i grać tylko kontrami, boczni obrońcy częściej by zostawali z tyłu i nie byłoby tyle strzelonych bramek. Nie zgodzę się, że mamy problem ze środkiem obrony. Gramy ryzykownie i prawie zawsze się to opłaca. Pełtak jest dobry i mam nadzieję że wróci jak najszybciej, bo w razie czego może też grać jako defensywny pomocnik. Jest jeszcze młody Niedźwiedzki, który miał super wejście do Narwi, później trochę zanikał, ale jak będzie grał tak jak na początku, to też zrobi robotę.
   Do składu brakuje mi tylko klasowego bramkarza, który czasami wyjąłby piłkę „nie do wyjęcia” 🙂

 • Według Puszczy Hajnówka:
  Łącznie zdobytych 99 bramek w rozegranych 170 meczach we wszystkich rozgrywkach ligowych (III liga, IV liga, LO)
  W sezonie bieżącym, Mateusz w tej rundzie zdobył 27 bramek w 19 meczach ligowych oraz pucharowych.
  Do tego doliczyć należy mnóstwo asyst.

  Więc kto się myli?

  • Odpowiedź: Myli się Puszcza, gdyż skopiowano dane z Ekstranetu (dokładnie „podsumowanie” stąd: https://www.laczynaspilka.pl/zawodnik-sezon/mateusz-nakielski,0,667659.html). U mnie masz wyliczone wszystkie mecze ligowe i wszystkie bramki Mateusza sezon po sezonie, liczone przez lata mecz po meczu 🙂 (opracowałem tak każdego zawodnika z Ostrołęki, zbierając nawet notatki z prasy z drugiego końca Polski, np. Tych).
   W przypadku Puszczy w najwcześniejszych sezonach, gdy nie zawsze podawano skład, oglądałem galerie zdjęć z meczów, kiedy Mateusz nie strzelił bramki, aby ustalić, czy zagrał w danym meczu. Odpuszczam tylko Puchar Polski.
   P.S. Już nie mówię o tym, że pomyliły im się sezony w opisie, bo awans do III ligi mieli rok wcześniej, niż podają. Strzelili wtedy 44 bramki, a Mateusz nie strzelił 40, jak napisali.

 • Z tego co słyszałem, to wychowanek narwi Ziemak szuka klubu na pozycji obrońcy, może warto podjąć rozmowy ?

Możliwość komentowania została wyłączona.