LigaRywaleSeniorzy

Ligowy szlagier w Nasielsku! W sobotę mecz na szczycie

W sobotę 22 maja o godzinie 17:00 w Nasielsku rozpocznie się mecz na szczycie ligowej tabeli. Prowadzący w niej Żbik Nasielsk podejmie zajmującą drugie miejsce Narew. Różnica pomiędzy zespołami wynosi dwa punkty, więc zwycięstwo daje Niebiesko-Czerwonym pierwsze miejsce w tabeli. Czy trzeba szerzej reklamować ten mecz?

Ze Żbikiem gramy trzynasty wspólny sezon – więcej razy spotykaliśmy się z obecnych rywali tylko z MKS-em Ciechanów (16 sezonów), a tyle samo mieliśmy wspólnych sezonów z Ostrovią Ostrów Mazowiecka. Na ogół mecze ligowe na linii Narew – Żbik były dla nas szczęśliwe. Spośród 25 rozegranych dotąd starć, 13 z nich wygrała Narew, 7 razy był remis a tylko 5 razy wygrał Żbik. W dodatku ostatnia wygrana Żbika miała miejsce w 1999 roku. Od tamtej pory osiem razy wygraliśmy my, a cztery razy był remis.

Jesienią 2020 roku w Ostrołęce Narew odniosła zdecydowane zwycięstwo 5-0, drugi najwyższy rezultat w historii potyczek z nasielczanami. Jeden jedyny raz udało się ich pokonać wyżej w 1980 roku, kiedy przegrali aż 0-12! Choć zapewne w Nasielsku nikt już nie pamięta o tak wstydliwym rezultacie.

Było o tym, co kiedyś, zatem teraz parę słów o tym, co jest teraz. Żbik ma 57 punktów, Narew 55. Nasi rywale są liderami, jeśli chodzi o liczbę strzelonych bramek (71), przy czym my jesteśmy wiceliderami tej klasyfikacji (69). Narew jest liderem w klasyfikacji najlepszej defensywy – straciliśmy zdecydowanie najmniej bramek w lidze (13), drugi jest Żbik (22), a trzeci MKS-Ciechanów (23).

W meczach domowych lepiej radzi sobie Narew, w meczach wyjazdowych Żbik. W obydwu tych rankingach drużyny wzajemnie są tuż pod sobą. Oznacza to, że druga najlepsza drużyna u siebie podejmie w sobotę drugą najlepszą drużynę na wyjazdach. Będzie to też pojedynek dwóch najlepszych strzelców ligi: Przemysław Olesiński z Narwi ma 28 bramek na koncie i jest królem strzelców minionego sezonu. Mateusz Bramowicz ze Żbika zajmował drugie miejsce w poprzednim sezonie, a teraz wyprzedza Olesińskiego, mając w rozpisce 32 lub 33 gole (w zależności od źródła).

Żbik większość bramek strzela w pierwszej połowie meczu i szczególnie upodobał sobie jego początek i środek pierwszej połowy. Jeśli zaś chodzi o bramki tracone, to „im dalej w las, tym gorzej” – końcówki meczów zdecydowanie odstają na wykresie straconych bramek (po prawej, każde 5 minut meczu to jeden słupek, żółta kolumna to doliczony czas).

Sobotni mecz sędziować będzie jako sędzia główny pan Marcin Falencki z Mławy, który w tym sezonie jeszcze nam nie gwizdał. W zeszłym sezonie sędziował nam on dwukrotnie – na Partyzantów w słabiutkim meczu z Wkrą Bieżuń (0-0) i na wyjeździe w meczu Tęcza Ojrzeń – Narew (2-4), gdzie usunął z boiska zawodnika Tęczy i Kamila Gontarza. Była to w przypadku Gontarza dosyć kontrowersyjna kartka i Narew odwoływała się od niej (bezskutecznie).

Jeśli gospodarze nie będą prowadzili transmisji z meczu, przeprowadzimy ją my na profilu Narwi na Facebooku.

22.05.2021, Nasielsk
godzina 17:00
Liga Okręgowa Ciechanów-Ostrołęka
Żbik Nasielsk – Narew Ostrołęka

Mecze 26. kolejki:
Sona Nowe Miasto (3) – Konopianka Konopki (5)
Błękitni Raciąż (12) – MKS Ciechanów (4)
Żbik Nasielsk (1) – Narew Ostrołęka (2)
KS Wąsewo (15) – GKS Pokrzywnica (16)
Wkra Bieżuń (7) – GKS Strzegowo (14)
Korona Szydłowo (9) – PAF Płońsk (10)
Ostrovia Ostrów Maz. (6) – Kryształ Glinojeck (8)
Iskra Krasne (11) – Tęcza Ojrzeń (13)


Tych, którzy zostają w Ostrołęce w weekend zapraszamy w niedzielę na stadion przy ul. Partyzantów, gdzie mecz będą rozgrywać rezerwy Narwi. Podejmują one ostatni zespół ligi, Iskrę Zaręby Kościelne. Jesienią w Zarębach niespodziewanie Narew II zremisowała 2-2 (dwa gole dla Iskry ostrołęczanina Piotra Grabińskiego), ratując punkt strzałem z rzutu karnego w ostatniej minucie. Drużyna rezerw ma więc coś do udowodnienia trenerowi i kibicom.

Tak się złożyło, że także w B-klasie w tej kolejce odbędzie się pojedynek lidera z wiceliderem. Ewentualna porażka zespołu z Ołdak sprawi, że bardziej realną szansę na awans będą wciąż miały WKS Mystkówiec i Narew II.

23.05.2021, Ostrołęka (ul. Partyzantów 3)
godzina 11:00
Klasa B, grupa ostrołęcka
Narew II Ostrołęka – Iskra Zaręby Kościelne

Mecze 16. kolejki:
Świt Baranowo (7) – Orz Goworowo (5)
GLKS Lelis (8) – WKS Mystkówiec (3)
Narew II Ostrołęka (4) – Iskra Zaręby Kościelne (9)
FC 2012 Różan (1) – ULKS Ołdaki (2)
Pauzuje: KS Pniewo (6)

2 komentarze do “Ligowy szlagier w Nasielsku! W sobotę mecz na szczycie

 • Coś matematycznie się nie zgadza:
  – rozegraliśmy 45 spotkań ze Żbikiem
  – 13 wygrała Narew
  – 7 razy był remis
  – 5 razy wygrał Żbik
  To wychodzi że było 25 spotkań.

  • Było 25 🙂 czeski błąd, w 13 sezonów nie uzbieramy 45 meczów. Dzięki za czujność

Możliwość komentowania została wyłączona.