Środowy wieczór na Witosa z Kryształem Glinojeck

W środowy wieczór o godzinie 18:00 (ustalonej odgórnie przez związek) rozpocznie się mecz Narew Ostrołęka – Kryształ Glinojeck, na który Niebiesko-Czerwoni wyjdą po raz pierwszy po powrocie na pozycję ligowego lidera. Zgodnie z rządowymi ustaleniami, możemy na trybuny wpuścić maksymalnie 522 osoby, zatem zapraszamy serdecznie na mecz.

Dla tych, którzy wybrać się nie będą mogli, oraz dla kibiców Kryształu, przygotujemy transmisję w wysokiej jakości na YouTube (link do kanału tutaj).

Tabela przed meczem wygląda następująco:

Wiosną Kryształ trzykrotnie zwyciężał, czterokrotnie remisował i zaledwie raz poniósł porażkę (2-3 z Konopkami na wyjeździe, gdzie Kryształ kończył mecz w dziesiątkę). Zespół z Glinojecka zdobywa przy tym bardzo dużo bramek, już 26, co oznacza, że wiosną to on i Sona nastrzelali rywalom najwięcej bramek. Ciekawe, że osiem z nich Kryształ strzelił… właśnie Sonie. Sam fakt zbicia takiego lania trzeciej drużynie w tabeli przypomina, że na Witosa w środę nie przyjeżdżają „leszcze”, tylko zespół, który walczyć będzie o punkty.

Drużyną na boisku kieruje 28-letni Michał Ernest, który sezon zaczynał w Żbiku Nasielsk. Tam strzelił dwie bramki, po czym przeniósł się do Glinojecka i wbił ich kolejnych piętnaście. Do pomocy ma Szymona Zawadzkiego, który strzelił 14 bramek (trzy z karnych), a trzecim asem w talii trenera jest Paweł Lubasiński (8 bramek). To oni będą mieli za zadanie zmierzyć się z największym problemem Kryształu – brakiem zwycięstw na wyjazdach. Sztuka ta nie udała się od ośmiu meczów w gościach. Mimo tego, od sześciu spotkań Kryształ pozostaje niepokonany.

Historia starć pierwszej drużyny Narwi z glinojeckimi rywalami jest krótka: po raz pierwszy zagraliśmy razem jesienią 2019 roku, kiedy Narew wygrała 4-1 na wyjeździe. Po dwa gole zdobyli Przemysław Olesiński i Kamil Jastrzębski. Nasz drugi i ostatni zarazem pojedynek to sierpień 2020 w Glinojecku. Znów Narew wygrała 4-1, ale tym razem wszystkie cztery bramki strzelił Przemysław Olesiński.

Jak będzie teraz? Narew od pięciu meczów jest niepokonana, nie straciła też żadnej bramki, wygrywając kolejno z Koroną Szydłowo, PAF-em Płońsk, Wkrą Bieżuń, KS Wąsewo i wreszcie ze Żbikiem Nasielsk. Czy do tej listy dołączy Kryształ Glinojeck? Dowiemy się w środowy wieczór. Zapraszamy na mecz!

 


Przypominamy, że mecze Narwi są symbolicznie biletowane (5 zł), z czego zwolnione są dzieci do lat 12 oraz członkowie Klubu Kibica Narwianie.

 

One thought on “Środowy wieczór na Witosa z Kryształem Glinojeck

  • 26/05/2021 o 15:44
    Permalink

    Dodajcie spotkanie bo jeszcze nie ma

Możliwość komentowania została wyłączona.