LigaSeniorzy

Błękitna sobota w Ostrołęce. Przyjeżdża zespól z Raciąża

W sobotę o 17:00 rozpocznie się na stadionie przy ul. Witosa kolejny mecz ligowy Narwi w tym sezonie. Do Ostrołęki przyjeżdżają Błękitni Raciąż, czyli ekipa, z którą spotykaliśmy się w przeszłości w IV lidze i również, jak Narew, odbudowująca się po czarnych dniach swojej historii.

Po zwycięstwie w Nasielsku dwie kolejki temu nasz zespół, prowadzony przez trenera Andrzeja Sieradzkiego, odzyskał pozycję ligowego lidera. W środę udało się ją obronić po raz pierwszy od rundy jesiennej, a mecz z Błękitnymi Raciąż będzie kolejną ku temu sposobnością. Tabela coraz bardziej rozgranicza dwa pierwsze zespoły od reszty ligowej stawki. Narew ma aż czternaście punktów przewagi nad trzecią Soną i osiemnaście nad czwartym MKS-em Ciechanów.

Podsumowanie obu drużyn przedstawia niniejsza tabelka:

Narew vs Błękitni
1 Pozycja 12
20-1-3 Zwyc.-Rem.-Por. 7-6-11
74-13 (+61) Bramki 26-37 (-11)
61 Punkty 27

Przyjezdni będą chcieli przerwać złą passę trzech kolejnych porażek na wyjeździe (z Iskrą, Soną i Konopianką) – narzekali zresztą, że w tych meczach zabrakło im zdecydowanie szczęścia. Mieli je jednak w pojedynku z MKS-em Ciechanów, który jest dobrym przykładem, by nigdy nie skreślać rywala przed meczem. Pomimo ciągłych ataków i prowadzenia gry, MKS wrócił z Raciąża pokonany, gdy jedna z nielicznych akcji Błękitnych przyniosła im gola i trzy punkty.

Najlepszym strzelcem naszych najbliższych rywali jest Łukasz Szelągiewicz, zdobywca 12 bramek (3 z karnych). Pomagają mu inni koledzy, ale nie zdobyli oni jednak po więcej niż trzy bramki indywidualnie. Wartą odnotowania jest postać pochodzącego z Ukrainy obrońcy / pomocnika – Nazara Lituna, wieloletniego gracza IV-ligowego, który swego czasu w ryzach trzymał obronę Mławianki.


Ze spotkania z Błękitnymi przeprowadzimy relację na żywo z naszego konta na Facebooku (link tutaj). Jeśli wszystko pójdzie dobrze, będzie ona dostępna w wersji HD, z wszystkimi udogodnieniami, jakie ostatnio wprowadzaliśmy w transmisjach przez YouTube (tj. wizualizacja składów, grafiki wskazujące wynik i czas, zmiany, oraz komentarz).

Przypominamy, że na stadion mogą wejść maksymalnie 522 osoby, zgodnie z rozporządzeniem rządowym. Mecz jest biletowany – koszt biletu to 5 zł. Bilety nie dotyczą dzieci do lat dwunastu oraz członków Klubu Kibica Narwianie.

Na deser przedstawiamy drugą bramkę z meczu z Kryształem Glinojeck. Wrzuca Bartek Ziemak, strzela Kamil Jastrzębski.

fot. Michał Kowalczyk (eostroleka.pl)

Mecze 27. kolejki Ligi Okręgowej Ciechanów-Ostrołęka:

Sobota:
11:00; Kryształ Glinojeck (8) – Korona Szydłowo (9)
14:00; MKS Ciechanów (4) – Konopianka Konopki (5)
16:00; PAF Płońsk (11) – Wkra Bieżuń (7)
16:00; Iskra Krasne (10) – Sona Nowe Miasto (3)
16:00; GKS Strzegowo (13) – KS Wąsewo (15)
16:00; GKS Pokrzywnica (16) – Żbik Nasielsk (2)
17:00; Narew Ostrołęka (1) – Błękitni Raciąż (12); sędzia Ursyn Smacki

Niedziela:
15:00; Tęcza Ojrzeń (14) – Ostrovia Ostrów Maz. (6)


Niestety nie dane będzie kibicom Narwi zobaczyć w ten weekend meczów zarówno pierwszej, jak i drugiej drużyny Niebiesko-Czerwonych. Rezerwy grają bardzo ważny mecz z ULKS-em Ołdaki, z którym zrównały się punktowo. Gospodarze najwidoczniej obawiając się ewentualnych „spadów” z pierwszej drużyny Narwi, ustawili mecz tego samego dnia, aby nakładał się godzinowo na starcie „jedynki”.

A wystarczyłoby sprawdzić składy Narwi II w tym sezonie, żeby zobaczyć, że jeszcze nie zdarzył się taki mecz, żeby dwójkę wspomógł ktoś z podstawowego wówczas składu jedynki.

Mecze 17. kolejki B-klasy Ciechanów-Ostrołęka, grupa ostrołęcka
Pauzuje drużyna FC 2012 Różan (1).

Sobota:
13:00; Iskra Zaręby Kościelne (9) – GLKS Lelis (8)
13:30; ULKS Ołdaki (4) – Narew II Ostrołęka (3)

Niedziela:
15:00; Orz Goworowo (5) – KS Pniewo (7)
16:30; WKS Mystkówiec (2) – Świt Baranowo (6)

 

4 komentarze do “Błękitna sobota w Ostrołęce. Przyjeżdża zespól z Raciąża

  • Mecze na YouTube są lepszym pomysłem. Nie każdy ma fb by oglądać. Mam tu na myśli starszych kibiców.

    • Jak się na Facebooku robi transmisję z komputera i kamery, to jest ona dostępna publicznie bez zalogowania. Dzisiaj tak będzie. Wystarczy wejść na http://www.facebook.com/NarewPlus i na 5-10 minut przed meczem odpalamy transmisję 🙂 Powinno być wszystko dobrze i dostępnie nawet dla „starszych kibiców”

Możliwość komentowania została wyłączona.