LigaRywaleSeniorzy

Sobota w Morawach z Konopianką Konopki

Dosyć wcześnie, bo o godzinie 13:00 rozpocznie się w sobotę mecz wyjazdowy Narwi z Konopianką Konopki. Gospodarze zajmują piąte miejsce w tabeli, będąc przez większość sezonu jednym z czołowych klubów ligi.

Drużyna z Konopek jest ligowym królem remisów, których do tej pory miała osiem. Uważny czytelnik zauważy, że w wykresie poniżej jest ich siedem. To z tego powodu, że przedostatni ze słupków był biały, ale musiał zmienić się na kolor czerwony. Mecz Konopianki z Iskrą Krasne został przerwany w 81. minucie przy stanie 2:2. Jeden z widzów zaatakował zawodnika Krasnego, Iwana Papou, a następnie jego kolegę, który próbował interweniować. Sprawę wyjaśnił grający prezes Konopianki, ale było już za późno i sędzia słusznie odgwizdał koniec meczu.

Jak widać, ostatnie mecze to nienajlepsza passa Konopianki, która na osiem spotkań zdołała ostatecznie zebrać komplet punktów tylko w jednym.

Jeśli chodzi o statystyki indywidualne, to w kwestii bramek zespół sobotnich gospodarzy liczy głównie na dwóch zawodników – to Mateusz Pietruś (14 goli) i Ransom Etengeneng Akangmba (15 goli). Trzecim muszkieterem jest Kamil Nosarzewski (8 goli), który strzela trochę rzadziej. Zespół nie ma „ulubionego” czasu na zdobywanie bramek – strzela je mniej więcej równomiernie. Traci zaś zauważalnie więcej goli w końcówkach pierwszej połowy.

Wyniki rundy wiosennej sprawiły, że Konopianka przestała się liczyć w walce o awans. Maksymalnie może zdobyć „tylko” 53 punkty, a to oznacza, że Narwi (już mamy 62) i Żbika (63) nie przeskoczy. Zresztą szanse Sony Nowe Miasto (max 62) i MKS-u Ciechanów (max 64 punkty) są iluzoryczne, bo nie chce się wierzyć, że Narew i Żbik Nasielsk nie zdobędą już do końca sezonu nawet jednego punktu.

Nie oznacza to oczywiście, że Konopianka otworzy bramę do swojej bramki, czekając na karcenie. Narew po ostatnim remisie z Błękitnymi Raciąż (0:0) straciła pozycję lidera i teraz ponownie musimy gonić za Żbikiem. Aby to uczynić musimy koniecznie wygrać w Morawach.


Tabela na dzień dzisiejszy:

28. kolejka Ligi Okręgowej:

Sobota, 5 czerwca
12:00, Nowe Miasto: Sona Nowe Miasto (3) – MKS Ciechanów (4)
13:00, Bieżuń: Wkra Bieżuń (7) – Kryształ Glinojeck (9)
13:00, Morawy: Konipianka Konopki (5) – Narew Ostrołęka (2)
14:00, Nasielsk: Żbik Nasielsk (1) – GKS Strzegowo (13)
16:00, Szydłowo: Korona Szydłowo (11) – Tęcza Ojrzeń (14)
17:00, Ostrów Maz.: Ostrovia Ostrów Mazowiecka (6) – Iskra Krasne (9)

Niedziela, 6 czerwca
11:00, Raciąż: Błękitni Raciąż (12) – GKS Pokrzywnica (16)
18:00, Wąsewo: KS Wąsewo (15) – PAF Płońsk (10)

 

Jeden komentarz do “Sobota w Morawach z Konopianką Konopki

Możliwość komentowania została wyłączona.