LigaRywaleSeniorzy

W sobotę gramy w Nowym Mieście

Sobotnie popołudnie będzie bardzo ważne nie tylko dla drużyny reprezentacji Polski, grającej z Hiszpanią, ale także dla Narwian. O godzinie 17:00 w Nowym Mieście zagramy z tamtejszą Soną, trzecią drużyną ligi.

Przypomnijmy, że pierwsze miejsce zajmuje Narew, a oba zespoły przedziela walczący jeszcze o awans Żbik Nasielsk. Zdobycze punktowe trzech pierwszych drużyn rosły w następujący sposób (linie poziome odmierzają po pięć punktów):

Obecnie Narew ma ich na koncie 71, Żbik 69, a Sona 51. Szanse na pierwsze miejsce mają więc tylko dwa zespoły. To między Narwią i Żbikiem zadecyduje się, kto awansuje bezpośrednio, a kto z drugiego miejsca trafi do baraży z reprezentantem Radomia.

Sona jest zespołem który najwięcej bramek strzela w pierwszej części pierwszej połowy oraz w samej końcówce drugiej połowy (nawet w doliczonym czasie). Jeśli chodzi o strzelców, to strzelby są trzy: Łukasz Młudzikowski – 13 bramek, Łukasz Barankiewicz i Maciej Załęcki – po 11 bramek. Ten ostatni wykonuje także stałe fragmenty gry, mając na koncie trafienia z rzutów wolnych i karnych.

Porównajmy jeszcze kilka cyfr, charakteryzujących sobotnich rywali:

3. Sona Nowe Miasto vs 1. Narew Ostrołęka
15-6-7 Zwyc. / Rem. / Por. 23-2-3
8-5-1
(4. miejsce)
Sona u siebie | Narew na wyjeździe 11-0-3
(2. miejsce)
70:63 Bramki 81:15
44:22 Sona u siebie | Narew na wyjeździe 33:10
51 Punkty 71
13 – Młudzikowski
11 – Barankiewicz, Załęcki
Najlepsi strzelcy 34 – Olesiński
11 – Jastrzębski

Jesienią w Ostrołęce meczem z Soną kończyliśmy rundę, wygrywając 4:0. Łupem bramkowym podzielili się wtedy Przemysław Olesiński, Kacper Niedźwiecki, Kevin Karwowski i Piotr Strzeżysz.

Z Soną kojarzyć się nam będzie zawsze także mecz z jesieni 2019, kiedy Narew wygrała aż 15:1, co jest rekordem w historii klubu. Wówczas pięć razy bramkarza Sony pokonywał Przemek Olesińśki, a z obecnej kadry po golu dorzucili Piotr Dąbrowski i Kamil Jastrzębski. Trzeba oczywiście zaznaczyć, że w ciągu roku drużyna trenera Bartosza Kaczora przeszła prawdziwą metamorfozę i prezentuje się na tyle dobrze, że zamiast ostatniego miejsca w tabeli, okupuje trzecią pozycję.

Mecz posędziuje trójka pod przewodnictwem pana Marcina Falęckiego z Mławy. Ostatni mecz z naszym udziałem, jaki prowadził ten arbiter to remis 0:0 z Wkrą Bieżuń w październiku 2019 roku.

Dla wszystkich chętnych do obejrzenia meczu, przeprowadzimy transmisję na żywo na Facebooku (adres strony – www.facebook.com/NarewPlus). Do zobaczenia

3 komentarze do “W sobotę gramy w Nowym Mieście

Możliwość komentowania została wyłączona.