LigaRywaleSeniorzy

Ostatni mecz sezonu? W sobotę zakończyć robotę

W sobotę o godzinie 15:00 rozpocznie się mecz, którym Narew zakończyć może sezon 2020/2021. Może, gdyż pewni jego zakończenia będziemy dopiero po ostatnim gwizdku, jeśli to spotkanie wygramy. Remis lub porażka, przy jednoczesnym ewentualnym zwycięstwie Żbika Nasielsk z Wąsewem, oznaczać będą dla nas drugie miejsce i konieczność gry w barażach o awans. Jeżeli zrobimy swoje – zajmiemy pierwsze miejsce i już teraz zapewnimy sobie udział w rozgrywkach IV ligi sezonu 2021/22.

Jedną z ważniejszych informacji jest fakt osłabienia zespołu Iskry, który bardzo dobrze radził sobie w tej rundzie. Z ostatniego miejsca po rundzie jesiennej, nasi rywale wybili się bardzo wysoko, punktując na poziomie Żbika Nasielsk. Jednakże w poprzednim meczu, przegranym 0:2 z Wkrą Bieżuń, bezpośrednią czerwoną kartkę dostał… jedyny bramkarz Iskry, Mateusz Grabowski. Końcowe 20 minut bronił zawodnik z pola.

Nasi najbliżsi rywale od razu poczynili kroki zaradcze i karierę wznowił bramkarz, który od dwóch lat nie grał. Czy będzie on jednak w stanie zatrzymać naszą ofensywę, po dłuższej przerwie w grze? Sam na pewno nie, dlatego spodziewamy się Iskry murującej własną bramkę.

Przyjrzyjmy się dwóm Iskrom – tej zgasłej z rundy jesiennej i zaskakująco dobrze tlącej się w tej rundzie. Wyglądają jak dwa różne zespoły!

Warto zauważyć dwa transfery obcokrajowców. O ile 21-letni Ukrainiec Jewgenij Szucjak poza epizodem w Wieczystej Kraków wielkiej kariery nie zrobił, tak naprawdę ciekawie wygląda białoruski snajper  Iwan Papou (vel Ivan Popov według rosyjskiej transkrypcji). Wychowany w Zwieździe Mińsk ofensywny pomocnik w swoim kraju grał na drugim poziomie ligowym, zaliczając na nim 31 meczów i 3 bramki (oraz 13 meczów i 5 bramek szczebel niżej).

W 2019 roku jako 22-latek przyjechał do Polski i grał w Nadnarwiance Pułtusk w okręgówce (11/6) i IV lidze (8/1, sezon przerwany). Już w debiucie w Iskrze poczęstował rywali dwoma bramkami. Dwie bramki strzelił z Wąsewem, Pokrzywnicą i Konopianką (w zamian otrzymał cios od jednego z widzów i mecz przerwano), a po jednej Kryształowi i Ostrovii. Daje to osiem strzelonych bramek w rundzie, solidny dorobek.

Oprócz Papou, liderami strzelców Iskry są Sebastian Szmalc i Kamil Wnuk, którzy po 9 razy w tym sezonie pokonywali bramkarzy rywali.

Skoro mowa o bramkach, to przedstawiamy inną analizę – rozkładu czasowego bramek w meczach Iskry:

Jako sędzia główny spotkanie poprowadzi były sędzia ekstraklasowy, Radosław Trochimiuk.

Na koniec dodajmy jeszcze, że jesienią Narew na wyjeździe wygrała z Iskrą 4:0. Golami wówczas podzielili się Przemysław Olesiński (dwa), Mateusz Turek i Bartosz Siurnicki, dla którego był to pierwszy i jak dotąd jedyny gol w pierwszej drużynie seniorskiej Narwi.

Jak będzie w sobotę? Czy dane nam będzie cieszyć się z trzeciego awansu w ciągu czterech lat? Dowiemy się już niedługo!

  • z meczu przeprowadzimy transmisję na żywo w jakości HD na Facebooku
  • od soboty na meczach może przebywać publiczność z 50-procentowym obłożeniem obiektu, dlatego na stadion wpuścić będziemy mogli nawet do 1000 widzów
  • wstęp – 5 złotych. Z biletu zwolnione są dzieci do lat 12 oraz członkowie Klubu Kibica Narwianie.
  • w przypadku awansu na meczu zakupić będzie można pamiątkową koszulkę (50 zł, dla członków KKN za 30 zł), będącą cegiełką na rozwój klubu.

Zapraszamy!

Narew Ostrołęka – Iskra Krasne
26.06.2021, godz. 15:00
ul. Witosa 1, Ostrołęka

 

2 komentarze do “Ostatni mecz sezonu? W sobotę zakończyć robotę

  • A jaka jest decyzja w sprawie Michała Borkowskiego? Będzie grał?

  • No jak nie z Iskra to z kim?? Baraz z druzyna z pod Radomia bylby duza loteria zwazywszy na ich atak ktory nastukal juz 100 bramek. Ale o czym tu mowa .. 🙂 bedzie dobrze

Możliwość komentowania została wyłączona.