Wyszarpane zwycięstwo w Serocku. Gol po zespołowej akcji

Narew zwyciężyła po zawziętym meczu wyjazdowym z Sokołem Serock. Jedynego gola tego wieczora strzelił po zespołowej akcji Damian Gałązka.

Mecz rozpoczął się od huraganowych „nalotów” Sokoła na bramkę Stepnowskiego. Już w piątej minucie zawodnik gospodarzy trafił w słupek, a po tej akcji sunęły już kolejne. Boisko o niewielkich wymiarach, pomimo świecącego piłkarzom w oczy słońca było cały czas przemoknięte i grząskie, utrudniając szczególnie w pierwszej połowie, skuteczne interwencje obronne. Pomimo początkowej „elektryki” nasze formacje defensywne wyglądały jednak dobrze, a Kacper Stepnowski wyjmował piłkę z siatki dwa razy… lecz oba trafienia udały się gościom z pozycji spalonych, wychwyconych przez arbitrów. Po dwudziestu minutach szaleństwa gospodarzy, to my przejęliśmy inicjatywę i poza krótkimi fragmentami, już jej nie oddaliśmy.

Także Narew trafiła w 64. minucie do bramki Sokoła po strzale przewrotką Przemka Olesińskiego, ale niestety to trafienie także nie zostało zaliczone. Sędziowie (słusznie) wychwycili, że wcześniej piłka opuściła na chwilę boisko. Na nasze szczęście, od 27. minuty Narew wygrywała już 1:0 i to nie nam się musiało spieszyć.

Co do samej akcji bramkowej, można ją obejrzeć na nagraniu poniżej. Trzech zawodników Narwi przebiegało na obieg, myląc rywali, po czym centrę Ziemaka sfinalizował dobrze ustawiony Damian Gałązka.

Walka o punkty trwała do samego końca, a ambitnie grający gospodarze nie zamierzali poddać się przed własną publicznością. Oprócz jednego głupiego zachowania zawodnika Sokoła (Czarnecki cisnął celowo piłką z autu w twarz naszego piłkarza), mecz charakteryzował się jednak zawziętością, a nie pustą agresją. Cieszą punkty zdobyte na bardzo trudnym terenie, na wyjeździe, przy kibicach Narwi, których na krytej trybunce stadionu słychać było bardzo dobrze jeszcze kilometry dalej.

27.08.2021, Serock
Forbet IV Liga Mazowiecka
Sokół Serock – Narew Ostrołęka 0:1 (0:1)
Bramka: Gałązka 27

Sokół Serock: Durzyński – Rosiński, Głowacki (65. Turkowski), Cichmiński (70. Olszewski), Lipski, Choszcz, Lewandowski, Czarnecki, Knap (57. Szambelan), Markowicz (75. Żuber), Rawa.

Narew Ostrołęka: Stepnowski – Ziemak, Maciuszko, Niedźwiecki, Dzbeński – Strzeżysz (88. Dąbrowski) – Jastrzębski, Kraska (63. Nakielski), Małkiewicz, Gałązka (80. K. Drężek) – Olesiński.

Sędziował: Łukasz Matlęga (WS Płock)
Żółte kartki: Lewandowski – Strzeżysz
Widzów: 80Bramka Damiana Gałązki:

Fot. i tekst Tomasz Mrozek; nagranie bramki Rafał Dzierzgowski

One thought on “Wyszarpane zwycięstwo w Serocku. Gol po zespołowej akcji

  • 28/08/2021 o 08:12
    Permalink

    Brawo. Moze nie pieknie ale skutecznie i powoli do gory.

Możliwość komentowania została wyłączona.