W sobotę ostatni mecz domowy jesienią

W sobotę o 13:00 Narew rozegra ostatni mecz tego roku na własnym boisku. Potem pozostanie nam tylko wyjazd do Płocka. Tymczasem u siebie na zakończenie podejmiemy Unię Warszawa i będzie to pierwsze starcie naszych drużyn w historii.

Unia jest klubem młodym – powstała dopiero w 2008 roku, zaczynając od szkolenia młodzieży. W 2014 roku wystartowała w rozgrywkach seniorskich, będąc przez MZPN dopuszczoną do nich z pominięciem B-klasy. A-klasę zresztą od razu przeskoczyła (2. miejsce i awans), a w kolejnym roku po barażach awansowała do IV ligi. Potem klub z Warszawy spadał i awansował, od 2019 roku grając na poziomie IV ligi.

Zespół prowadzi duet trenerski w składzie Piotr Mosór i Bartłomiej Pawłowski. Mosóra wielu kibiców jeszcze pamięta z Ekstraklasy, gdzie grał m.in. w barwach Legii Warszawa. Pawłowski to trener o dekadę młodszy, przed Unią nie prowadził jeszcze seniorów jako pierwszy szkoleniowiec.

Unia jest jednym z czterech stołecznych zespołów w lidze. Escola zajmuje piąte, Hutnik szóste, Unia trzynaste i Drukarz szesnaste miejsce. Narew jest obecnie na siódmej pozycji i ma o siedem punktów więcej od Unii (24 do 17).

Najlepszym strzelcem Unii jest Gracjan Grot, zdobywca pięciu bramek z 23 strzelonych przez zespół. Jego drużyna jest obecnie w nieciekawej passie trzech kolejnych ligowych porażek z rzędu. Mamy nadzieję, że jeszcze z nami nie uda im się jej przełamać.


Sędziowie

Spotkanie posędziuje Daniel Miller z Siedlec. Będzie to pierwszy mecz Narwi prowadzony przez tego arbitra. Na meczu będzie także związkowy obserwator.


Mecze 16. kolejki Forbet IV Ligi Mazowieckiej

Czwartek, 11 listopada:

11:00, Huragan Wołomin – Wkra Żuromin

Sobota, 13 listopada:

12:00, Marcovia Marki (8) – Sokół Serock (17)
13:00, Narew Ostrołęka (7) – Unia Warszawa (13)
13:00, Świt Staroźreby (10) – Hutnik Warszawa (6)
13:00, Wisła II Płock (2) – Drukarz Warszawa (16)
13:00, Ząbkovia Ząbki (4) – MKS Przasnysz (11)
13:00, Żbik Nasielsk (15) – Makowianka Maków Maz. (18)
14:00, KS CK Troszyn (3) – Stoczniowiec Płock (9)

Niedziela, 14 listopada:

11:00, Escola Warszawa (5) – Mławianka Mława (1)


Bilety i transmisja 

Mecz będzie biletowany na standardowych zasadach, tj. bilety w cenie 10 złotych, dzieci do lat 12 oraz członkowie Klubu Kibica Narwianie wchodzą za darmo.

Dla tych, którzy nie mogą pojawić się na stadionie przeprowadzimy transmisję wysokiej jakości na Facebooku (www.facebook.com/NarewPlus). Mimo tego zapraszamy do wspierania Narwian na stadionie i podziękowania im brawami za dobrą rundę!

One thought on “W sobotę ostatni mecz domowy jesienią

Możliwość komentowania została wyłączona.