eSport

Narew zagra w esportowych klubowych mistrzostwach świata

Powoli zbliżamy się do przerwy pomiędzy rundami Forbet IV Ligi Mazowieckiej, co oznacza przymusowy odpoczynek od piłki na boisku i wzmożoną jak zwykle pracę zarządu, a potem zawodników i trenerów przed rozpoczęciem rundy. Wzorem ubiegłego roku postanowiliśmy zapewnić kibicom Narwi „zapełniacz” tego czasu, w postaci esportu. Tym razem Narew weźmie udział w klubowych mistrzostwach świata FIFA Club Series, jako jeden z jedenastu reprezentantów Polski.

Przypomnijmy – w zeszłym sezonie Narew w składzie Patryk mayor Majewski i Marcin mrn Sczes wygrała Łódzko-Mazowiecki ePuchar Polski, pokonując w finale faworyzowany Widzew Łódź 5:4. Następnie wzięliśmy udział w ścisłym finale Pucharu Polski, gdzie mocniejsza okazała się Skra Częstochowa.

FIFA Club Series

Tym razem postanowiliśmy wystartować w rozgrywkach FIFA Club Series, które rozgrywane są na całym świecie, by na końcu w stacjonarnych turniejach półfinałowych i finałowych wybrać najlepszy klub świata. Do finałów dostaną się najlepsze zespoły z poszczególnych regionów, którymi są Oceania, Azja, Afryka i Bliski Wschód, Europa Wschodnia i Środkowa, Europa Północna, Europa Zachodnia i Południowa, Ameryka Południowa, Ameryka Środkowa i Karaiby i wreszcie Ameryka Północna.

W regionie „Północna Europa” występować będą reprezentanci 153 klubów, a listę tworzą oprócz polskich także kluby brytyjskie, irlandzkie, fińskie, duńskie, norweskie, szwedzkie, litewskie, łotewskie, estońskie i rosyjskie. 97 z nich zostało już zweryfikowanych przez macierzyste federacje. Górują zespoły z Wysp Brytyjskich, wśród których trafić można np. na Manchester City.

Z Polski swoje drużyny oprócz Narwi zgłosiły następujące kluby: Legia Warszawa, Wisła Kraków, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Polonia Bytom, Korona Kielce, Widzew Łódź, Zawisza Bydgoszcz oraz mniej znane Rozbark Bytom i Klif Chlapowo. Do tego klub esportowy Illuminar Gaming.

Narew Ostrołęka eSport

Tym razem Niebiesko-Czerwone barwy reprezentować będą inni zawodnicy. Trzeba przyznać, że ich esportowe CV robi wrażenie.

W FIFĘ gram od 2009 roku. Moimi największymi sukcesami są 3. miejsce w mistrzostwach Polski FIFA 18 oraz wicemistrzostwo Ekstraklasy FIFA 19. Z tego miejsca chciałbym pozdrowić brata – mówi 21-letni Michał Lauer, w świecie FIFY jako GentleMike.

Profesjonalnie w FIFĘ gram od 2017 roku. Moim największym sukcesem jest drugie miejsce w kwalifikacjach do kadry PZPN w FIFie 20 – podsumowuje zaś swoją sylwetkę 27-letni Mateusz Lauer, czyli Laueritto – jak można się domyśleć z pozdrowień, starszy brat Michała.

Europejskie kwalifikacje będą rozegrane 2 i 3 grudnia (czwartek-piątek). Jeśli naszym zawodnikom uda się je przejść, główne rundy turnieju rozegrane zostaną w lutym 2022 roku. O poszczególnych meczach będziemy informować na naszej stronie oraz na Facebooku Narwi (www.facebook.com/NarewPlus).

Powodzenia!