Narew on fire! Zwycięstwo i czyste konto z Makowianką

Duma Kurpi wykonała swoje zadanie i wygrała z ostatnią w tabeli Makowianką 2:0. To piąte czyste konto Narwi w 20. kolejce tego sezonu.

W 15. minucie miała miejsce ciekawa sytuacja. Damian Gałązka doszedł do okazji na gola, a jego uderzenie obronił Matusiak. Tylko, że chwilę później obrońca Makowianki podał do swojego bramkarza, ten złapał piłkę, a sędzia kazał grać dalej. Jedenaście minut później było 1:0 dla Narwi po wykorzystaniu dobrej wrzutki z rzutu rożnego od Gałązki przez Cykałę.

Do przerwy Narew miała jeszcze dwie niezłe okazje, które można było zamienić na bramki. Iwan Budniak nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem, a tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę Paweł Dzbeński dobił strzał Jana Białobrzeskiego i umieścił piłkę w siatce, ale sędzia pokazał pozycję spaloną.

W drugiej połowie Narew trochę mocniej przycisnęła gospodarzy, czego efektem były kolejne sytuacje. Próbował Małkiewicz z daleka, Jastrzębski z bliska i Budniak ze średniej odległości, ale zawsze albo piłka przelatywała obok bramki, albo bramkarz Makowianki bronił strzał. Wreszcie w 86. minucie padła bramka na 2:0. Damian Drężewski przejął piłkę na połowie przeciwników i od razu ruszył na bramkę. Podał do Kamila Jastrzębskiego, którego strzał został obroniony, ale dobitka Drężewskiego była już skuteczna.

W sobotę o 15:00 Narew podejmie w Ostrołęce drużynę Sokoła Serock. Na wyjeździe Niebiesko-Czerwoni wygrali 1:0.

Makowianka Maków Mazowiecki – Narew Ostrołęka 0:2 (0:1)
Bramki: Cykała 26, Drężewski 86

Narew: Rosiak – Ziemak, Ochrimenko (63. Dąbrowski), Cykała, Dzbeński (76. K. Drężek) – Białobrzeski (67. Niedźwiecki) – Budniak, Kraska, Małkiewicz (76. Drężewski), Gałązka – Staszczuk (63. Jastrzębski).

Makowianka: Matusiak – Kozon, Piątek, Śliwiński (89. Koczara), Kr. Pustoła, Tyska, Wnuk (59. Ka. Pustoła), Pawłowski (71. Niksiński), Małkiewicz (89. Chrzanowski), Traczewski, Laska.

żółte kartki: Dzbeński, Małkiewicz, Budniak.

4 komentarze do “Narew on fire! Zwycięstwo i czyste konto z Makowianką

• 28/03/2022 o 20:10
    Permalink

Jakie są zasady ustalania kolejności w tabeli, bo na każdym portalu inny lider na jednym ząbki na drugim wisla plock?

• 29/03/2022 o 13:11
      Permalink

Zasady ustalania kolejności są inne w zależności, czy drużyny zagrały już ze sobą oba mecze, czy nie. Oraz, czy mówimy o dwóch zespołach, czy o przypadku z małą tabelą. Większość skryptów zliczających tabelę na stronach internetowych nie ma tego rozróżnienia (bo ciężko to zakodować). Obecnym liderem jest Wisła II Płock.

• 30/03/2022 o 15:51