LigaRywale

Rezerwy wygrały niesamowicie ważny mecz golem w ostatniej sekundzie

Drużyna Narwi II Ostrołęka wygrała 3:2 z GKS-em Andrzejewo w wyjazdowym meczu B-klasy ostrołęckiej. Bramki dla zespołu trenera Łukasza Bałazego strzelili Bartosz Bieńkowski, Mateusz Małkiewicz i Szymon Sadowski. Przy czym ta decydująca, trzecia bramka, strzelona została w ostatniej minucie doliczonego czasu gry.

Spotkanie z GKS-em miało być zażartym bojem „o sześć punktów”, bowiem to właśnie zespół z Andrzejewa nie ukrywał, że chce włączyć się w walkę o awans do wyższej klasy rozgrywkowej, gdzie awansują dwa zespoły, a najbliższy awansu jest obecnie GKS, ale z Łysych. Za jego plecami walkę o drugie (lub pierwsze) miejsce toczą Świt Baranowo, będąca w dobrej formie Narew II oraz depczący jej po piętach GKS Andrzejewo, który przed tą kolejką wyminął nawet Świt. Jesienią w Ostrołęce po dziwnym meczu GKS wywalczył punkt, remisując 3:3.

Tym razem gospodarze wyszli na prowadzenie w 30. minucie, kiedy Patryka Pędzicha pokonał Andrzej Piwoński, można śmiało powiedzieć, że legenda Andrzejewa. Do przerwy, mimo licznych prób naszej drużyny, nie udało się wyrównać. Dopiero w 67. minucie „dwójka” wyrównała. Kacper Bąk odegrał do Bartka Bieńkowskiego, a ten zasmucił 80-osobową widownię wspierającą gospodarzy (choć byli na niej również obecni nieliczni przyjezdni).

Na dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry to Narew II wykrzyknęła „jest!” z radości. Mieliśmy rzut wolny przed polem karnym, do którego podszedł pauzujący w pierwszym zespole za czerwoną kartkę Mateusz Małkiewicz. Po chwili piłka zatrzepotała w siatce gospodarzy.

Ten mecz był jak kolejka górska i już po czterech minutach to miejscowe trybuny cieszyły się z wyrównania, za sprawą Adriana Skupniewskiego. Gra się jednak do samego końca, o czym pamiętali zawodnicy Narwi II. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry Patryk Pędzich posłał daleką piłkę aż w pole karne rywali, tam obciął się obrońca i wprowadzony z ławki Szymon Sadowski sprawił, że komplet punktów pojechał do Ostrołęki.

08.05.2022, Andrzejewo
Klasa B, grupa ostrołęcka
GKS Andrzejewo – Narew II Ostrołęka 2:3 (1:0)
Bramki: A. Piwoński 30, Skupniewski 85 – B. Bieńkowski 67, Małkiewicz 81 (w), Sadowski 90+4

Narew II Ostrołęka: Pędzich – Kubeł, Cykała, Gocłowski, Babicz – B. Bieńkowski – Banach (78. Opęchowski), Małkiewicz, Karwowski (62. Sadowski), Miłoszewski (55. Bąk) – Siurnicki (55. Klec).

Widzów: 80
Sędziował: Mariusz Choromański
Żółte kartki: D. Płotczyk, Kraszewski – Małkiewicz, Banach

fot. D. Gałązka

Jeden komentarz do “Rezerwy wygrały niesamowicie ważny mecz golem w ostatniej sekundzie

  • Brawo. Mamy już drugie miejsce, choć przed nami jeszcze mecze z Łysymi i Baranowem.

Możliwość komentowania została wyłączona.