Rezerwy

Awans jest nasz! Rezerwy pokonały GLKS Lelis 6:0

Drugi zespół Narwi Ostrołęka pokonał dziś na wyjeździe 6:0 drużynę GLKS Lelis, zapewniając sobie drugie miejsce w tabeli końcowej i awans do A-klasy. Hattricka ustrzelił Damian Klec, a następne bramki strzelili Mieszko Grodzki, Maciej Miłoszewski i Maciej Kubeł.

Narew II objęła prowadzenie w 20. minucie meczu. Kevin Karwowski podał piłkę Damianowi Klecowi, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza gospodarzy. Kilka minut później na odważny strzał zdecydował się Mikołaj Banach. Jego huknięcie z własnej połowy leciało prosto w okienko bramki GLKS-u, ale bardzo widowiskowo obronił bramkarz. W odpowiedzi skutecznie i równie ładnie wybronił piłkę Patryk Pędzich.

Kolejne dwie dobre akcje Narwi II nie przyniosły bramek. Najpierw po ładnym uderzeniu Bąka obronił dobrze ustawiony bramkarz, a następnie po wolnym w wykonaniu Karwowskiego Kubeł uderzył bardziej tak, jakby chronił własną bramkę. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Mieszko Grodzki wdał się w piłkarską walkę o piłkę tuż przed polem karnym GLKS-u, wygrał ją i zostawił piłkę Klecowi, który po chwili cieszył się z podwyższenia rezultatu. I przy 2:0 dla nas chłopaki schodzili do przerwy, powtarzając między sobą hasło „2:0 to nie jest bezpieczny wynik”.

Po zmianie stron Narew II miała kilka sytuacji, które nie zakończyły się powodzeniem. W 61. minucie wreszcie się udało. Kevin Karwowski wystawił piłkę Damianowi Klecowi. Do niego dopadło dwóch obrońców GLKS-u, ale mimo tego, i mimo nadciągającego bramkarza, Klec skompletował hattricka. Cztery minuty później po podaniu Bąka drogę do bramki gospodarzy znalazł Mieszko Grodzki, a trener Bałazy rozpoczął rotacje w składzie. Zmieniani zawodnicy nie gniewali się zaś, bo koło południa było już naprawdę gorąco.

Następny gol padł w 74. minucie kiedy bramkę zdobył po podaniu Banacha wprowadzony z ławki Maciej Miłoszewski. Gdy tempo siadło, gola na 6:0 zdobył Maciej Kubeł po podaniu Kevina Karwowskiego.

Po kilku minutach pozostało tylko odkorkować bezalkoholowe szampany i zaśpiewać „awans jest nasz!”. Gratulacje!

05.06.2022, Lelis
Klasa B, grupa ostrołęcka
GLKS Lelis – Narew II Ostrołęka 0:6 (0:2)
Bramki: Klec 20, 43, 61, Grodzki 65, Miłoszewski 74, Kubeł 85

Narew II Ostrołęka: Pędzich (72. A. Drężek) – Kubeł, Gocłowski, Cykała (78. Opęchowski), Banach (72. Babicz), B. Bieńkowski (78. Sadowski), Karwowski, Siurnicki (66. Szmigiel), Bąk (78. Grala), Klec, Grodzki (67. Miłoszewski).

Widzów: 35
Sędziował: A. Dobkowski (Czerwin)
Kartki: brak.

fot. Jacek Dębski, tekst i video Tomasz Mrozek

2 komentarze do “Awans jest nasz! Rezerwy pokonały GLKS Lelis 6:0

Możliwość komentowania została wyłączona.